Šest evropských klubů, které výrazně změnily svůj herní styl

Šest evropských klubů, které výrazně změnily svůj herní styl

Světový fotbal se mění neustále a každá nová strategie se po čase okouká a soupeř se umí na ni dokonale připravit. Je třeba neustále přicházet s novými nápady a přizpůsobovat k nim celou hru, nebo vám po čase ujede vlak, což si nejlepší evropské velkokluby nemohou dovolit. Podívejme se na šest skvělých celků, které během této sezóny změnily svou strategii a citelně obměnily svůj kádr.

Hvězdy Arsenalu, které budou na konci sezóny zářit

1. Manchester United


Po špatné éře Davida Moyese přišel na Old Trafford zkušený Nizozemec Louis van Gaal, který u Rudých ďáblů připravil hned několik změn. Největší změnou je asi praktikování třech obránců a značné změny v sestavě. I kapitán Wayne Rooney dostal více vyhrazenou roli než dříve, což mu umožňuje více kreativity. Nový Manchester United více využívá křídel a vše nasvědčuje tomu, že se klub ubírá správným směrem.

[break]
Pět lekcí, které jsme si odnesli ze zápasu Atlétiko - Real Madrid

2. Juventus


Po překvapivém konci trenéra Antonia Conteho, který převzal otěže v italské reprezentaci, zdědil úspěšný kádr Massimiliano Allegri. On se však rozhodl nestavět na skvěle vybudovaném základu svého předchůdce a rozhodl se jít novou cestou. Prioritou pro něj je, aby Juventus nebyl dominantní jen na apeninském poloostrově, ale dokázal konkurovat i v Lize mistrů. Možná, že Conte měl lepší statistické údaje než Allegri, nicméně nový vládce Staré dámy se snaží prosadit i za hranicemi Itálie.

[break]
Kdo nahradí na Old Trafford Di Maríu?

3. Real Madrid


Tento tým, který vyhrál v minulé sezóně Ligu mistrů, nehodlá usnout na vavřínech a kouč Carlo Ancelotti neustále vymýšlí herní posun a zlepšení současného kádru. Odchody Xabiho Alonsa a Ángela Di Maríi adekvátně doplnil Jamese Rodrígueze a Toniho Kroose, což přispělo i k lehce odlišnému taktickému posunu a rozestavení. Tento fakt zatím přináší úspěch, který by mohl vést k zisku ligového titulu a obhajoby triumfu v Lize mistrů. Je to také způsobeno faktem, že Cristiano Ronaldo dostává větší volnost.

[break]
Nejpovedenější transfery uplynulého lednového přestupového okénka

4. Chelsea


Na první pohled se zdá, že na Stamford Bridge došlo ke znatelnému zlepšení a posílení kádru. José Mourinho přivedl záložního génia Cesce Fábregase a kanonýrka Diega Costu. Nemanja Matič našel formu, ze které těží celé Blues a návrat Courtoise z Atlética zesílil kvalitu v brance. Londýnský velkoklub může tedy pomýšlet nejen na titul v Premier League, ale i na úspěch v Lize mistrů nebo Ligovém poháru.

[break]
Sedm faktů, které jste o nové posile Chelsea nevěděli

5. Barcelona


Sezóna bez trofeje je pro katalánský klub nepřijatelným faktem, proto není divu, že i na Camp Nou došlo k řadě velkých změn v posledních několika měsících. Stejně jako v minulé sezóně se musel kouč Luis Enrique potýkat především s problémy v obraně, které však celkem bravurně vyřešil. Jakmile Barceloně vyprší trest zákazu nákupu nových hráčů, je velmi pravděpodobné, že ještě výrazně posílí. V přední linii to Messimu, Neymarovi a Suárezovi funguje na výbornou.

[break]
Pět lekcí, které jsme si odnesli ze zápasu Atlétiko - Real Madrid

6. Bayern Mnichov


Pep Guardiola zaznamenal během svého prvního roku u bavorského velkoklubu řadu úspěchů, ale německý gigant nemůže fungovat bez bojů o triumf v Lize mistrů. Po zisku této trofeje přišel v minulé sezóně řádný příděl od Realu Madrid v semifinále této soutěže a Španělové ukázali, že je třeba zapracovat na některých nedostatcích. Bývalý kouč Barcelony využil svých zkušeností z katalánského velkoklubu, které v Allianz Areně začal praktikovat. Příchod nových jmen jako Robert Lewandowsky a Xabi Alonso znamenaly také značný posun směrem dopředu. Od Bayernu se čekají velké výsledky a Guardiola je neustále pod tlakem.

Které kluby mají nejlepší útok na světě?