Penalta v závěru připravila Teplice o tři body

V předehrávce třiadvacátého ligového kola hostilo Slovácko Teplice. Borci z Uherského Hradiště prohráli pět domácích zápasů v řadě a tuto nelichotivou sérii se jim v duelu se Severočechy podařilo ukončit, když v závěru díky proměněné penaltě Kaloudy remizovali 2:2.

Domácí sice měli územní převahu, ale v koncovce se jim hrubě nedařilo. Již ve třetí minutě měl obrovskou šanci Došek, ale Grigar jeho pokus vyrazil. Dobře se nevedlo ani Šimkovi s Divišem.

Teplice hrozily z brejků a po jednom takovém se musel gólman Heča hodně snažit, aby hlavičku Vůcha vyrazil. Gól tak padl až ve 36. minutě, když se přesnou střelou k tyči prosadil Hora.

I ve druhé půli měli více ze hry domácí, ale taktika dlouhých nakopávaných míčů na Doška úspěch neslavila. Střelecké trápení domácího celku ukončil až po hodině hry Valenta, jenž potrestal z přímého kopu faul na Doška. Nerozhodný stav ale vydržel jen necelou čtvrthodinku. Trávník totiž srazil ve vápně hostujícího Vůcha a nařízenou penaltu proměnil Krob.

Slovácko se nakonec přeci jen bodu dočkalo. Pět minut před koncem fauloval Takács Valentu a desítka se kopala i na druhé straně. Kalouda s její exekucí neměl problém a vyrovnal.

23. kolo první ligy:

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:2 (0:1)

Branky: 62. Valenta, 87. Kalouda z pen. - 36. Hora, 74. Krob z pen. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Vaňkát. ŽK: Košút, Kuncl, Trávník - Lüftner, Krob, Jablonský, Potočný, Salami. ČK: 86. Takács. Diváci: 3495.

Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík (59. T. Rada), Košút, Šimko (84. Hlúpik) - Šumulikoski - Diviš, Trávník (76. Kalouda), Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský, Krob - Takács - Hora, Vachoušek, Vůch - Salami (84. Kapolongo), Potočný. Trenér: P. Rada.