Národní tým dostal od Lotyšů varování

[hot]PSALI JINDE[/hot] Český národní fotbalový tým dostal v sobotu na pražském stadionu v Edenu během pátého utkání skupiny A v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy 2016 varování, že žádný strom do nebe neroste. Po sérii čtyř vítězství nad Nizozemskem, v Turecku, v Kazachstánu a doma nad Islandem remizoval s outsiderem skupiny Lotyšskem 1:1.

Vlastně se nic neděje. Češi zůstali ve skupině na první příčce s 13 body (místo očekávaných 15). Na jeden bod se jim jen přiblížil Island výhrou v Kazachstánu (druhá příčka rovněž znamená zaručený postup do Francie). Pět duelů má výběr trenéra Pavla Vrby ještě před sebou.

V sobotu však reprezentační tým nebyl dobře připraven. Remízu 1:1 lze podle obrazu hry nazvat buď podceněním soupeře, nebo dílem mimořádného výkonu protivníka, případně zcela výjimečným souhrnem náhod a smůly.

„Poprvé jsme byli v zápasech skupiny jednoznačným favoritem, ale zápas jsme dobře nezvládli. Zejména v prvním poločase. Nevyhráli jsme a je to zklamání. Souhlasím s tím, že jsme proti Lotyšsku čekali víc. Na druhou stranu jsme předtím uhráli body, se kterými se příliš nepočítalo. Gól jsme si dali skoro sami po chybě, kterou předvedli Dočkali a Plašil při rozehrání naší standardní situace. Ve druhé půli to bylo lepší a nakonec jsme v 90. minutě vyrovnali. Přitom jsme mohli prohrát víc, kdyby ke konci Šabala trefil prázdnou bránu, ale mohli jsme i zvítězit, kdyby v nastaveném čase Necid proměnil šanci. Výsledek je spravedlivý, odpovídá tomu, co oba soupeři předvedli na hřišti,“ komentoval duel korektně a bez vytáček trenér Pavel Vrba.