Klokany v Edenu zachránil Mikuš, Teplice zničily Boleslav

Teplice sice těsně před 22. kolem nejvyšší tuzemské soutěže přišly o Nivalda, nicméně na Stínadlech se to proti Mladé Boleslavi vůbec neprojevilo a tým trenéra Karla Jarolíma byl na severu Čech před návštěvou 3720 platících diváků zničen poměrem 5:0. Hodně byl vidět autor dvou branek Litsingi, po jedné trefě přidali Táborský, Potočný a Salami.

Lafata dostal nejvyšší pokutu za simulování v české historii

Na vršovické derby si do Synot Tip Arény našlo cestu více než 8 tisíc diváků, kteří čekali na první branku utkání do 55. minuty, kdy se k velké radosti sešívaného celku prosadil Vukadinovič. Tentýž hráč byl však o tři minuty později vyloučen a svěřence kouče Romana Pivarníka tak čekala více než třicetiminutová přesilovka, kterou využil minutu před koncem slovenský útočník Klokanů Mikuš, jenž srovnal na konečných 1:1. Čekání Zmrhala, Škody, Deliho a spol. na výhru se tak natáhlo již na pět zápasů.

Baumit Jablonec přijel na jih Čech v pozici favorita, nicméně obranu patnáctého týmu tabulky dlouho nemohl překonat. Na první trefu sobotního duelu se tak čekalo do 59. minuty, kdy si dal vlastní branku nejzkušenější hráč domácího souboru Roman Lengyel. Když pak o šest minut rozvlnil síť za brankářem Křížkem Ruslan Mingazov, výběr Jaroslava Šilhavého si pohodlně kráčel pro tři body, které v 90. minutě potvrdil Crnkič.

V utkání Příbram - Jihlava se potkali sousedí v tabulce. U Litavky se dostali do vedení hosté z Vysočiny, když překonal brankáře Kelemena Tlustý. Týmu Pavla Tobiáše se podařilo vyrovnat sedm minut po změně stran zásluhou střídajícího Suchana, jenž v půli nahradil Filla.

Remízovým výsledkem skončila také konfrontace Dukly se Slováckem. 924 platících diváků na pražské Julisce vidělo pouze šance, ovšem žádné branky a hlavní rozhodčí Franěk tak ukončil zápas s výsledkem 0:0.