Chelsea spasil Rémy, Dortmund rozesmutnil Lewandowski

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Úvodní výkop 29. kola italské Serie A obstaraly ve věčném městě celky AS Řím a Neapol. Na Olympijském stadionu šli do vedení v polovině prvního dějství domácí, když rozvlnil síť za argentinským brankářem Benítezova souboru Andújarem bosenský reprezentant Pjanič. A protože se do střelecké listiny nezapsal nikdo jiný, římský tým trenéra Rudi Garcii dosáhl na třetí výhru z posledních jedenácti zápasů a poslal Higuaína, Mertense, Callejóna a spol. domů bez bodů.

Šest nenažranců historie, kteří se nebáli říct o nemalý peníz

Milánští Rossoneri si z jihu Apeninského poloostrova odvezli těsnou výhru 1:2. Jejich městský konkurent Inter však před domácím publikem na stadionu Giuseppe Meazzy selhal, když remizoval s beznadějně poslední a finančními problémy zmítanou Parmou 1:1. Svěřenci kouče Roberta Manciniho sice vedli zásluhou Kolumbice Guarína, ovšem nadějně rozehranou partii se jim do zdárného konce nepodařilo dotáhnout a v tabulce Serie A zůstali na nelichotivé desáté pozici.

Chelsea se na Stamford Bridge proti Stoke City na tři body nadřela, ale nakonec je úspěšně vyválčila. Na trefu Edena Hazarda sice ještě v závěru první půle odpověděl Adam, ovšem trefa Rémyho, jenž nastoupil v základní sestavě teprve po šesté, už byla pro tým manažera Marka Hughese rozhodující.

Arsenal si proti Liverpoolu prodloužil svou vítěznou sérii a svého soupeře z Anfield Road skolil jasným výsledkem 4:1, když o výsledku rozhodl v závěru prvního dějství, kdy se v rozmezí osmi minut prosadili Bellerín, Özil a Sánchez. Ve druhé půli sice dal Rodgersovu mužstvu naději po proměněném pokutovém kopu Henderson, ale vše v první minutě nastavení pečetil vytáhlý francouzský kanonýr Giroud.

Manchester United si připsal šestou výhru v Premier League v řadě. Před návštěvou více než 75 tisíc diváků na Old Trafford si Rudí ďáblové poradili s Aston Villou, kterou přehráli poměrem 3:1. Hrdinou duelu se stal dvougólový střelec Ander Herrera, s tím, že třetí úspěch domácích zaznamenal po přihrávce Ángela di Maríi Wayne Rooney. Za hosty z Villa Parku pouze korigoval belgický kanonýr Benteke.

Dortmundský Signal Iduna Park byl v sobotu svědkem obřího šlágru proti Bayernu Mnichov. O osudu hitu rozhodla jediná trefa, o níž se po pohotové dorážce hlavou postaral bývalý útočník BVB Robert Lewandowski, pro nějž šlo o čtrnáctý přesný zásah v rozehrané bundesligové sezóně.