Tři důkazy, že Premier League hrdému Albionu neprospívá

Tři důkazy, že Premier League hrdému Albionu neprospívá

Britský list Daily Mail přišel se zajímavou teorií, že anglická nejvyšší soutěž má neblahý vliv na tamní reprezentační výběr, který je vlivem zahraničních hvězd utiskován. Poukázáno bylo především na poslední derby Manchesteru United a City, kde se v zápase objevilo [h5][h5]Nadpis 5[/h5][/h5]hned 14 Španělů. Podívejme se na tři důvody, proč by údajně Premier League ničí anglickou reprezentaci.

Nejlepší filmy z fotbalového prostředí. Viděli jste opravdu všechny?

Chelsea představuje naději, Mou je ale problém!


Chelsea má jeden z nejlepších mládežnických systémů v zemi, což dokládá i prvenství v juniorské Lize mistrů, který ve finále vybojovala nad Šachtarem Doněck. Co naplat, když potom otěže v A týmu drží pevně Portugalec Mourinho, který je neústupný a šanci jim prostě nedá. Special One raději pátrá za hranicemi a snaží se najít cizince, které by na Stamford Bridge přivedl. Obdobně jsou na tom i v jiných věhlasných anglických klubech, kde Angličané hrají roli náhradníků nebo nepotřebného zboží. Zajímavostí je ale fakt, že například Etihad Stadium chce kráčet ve stopách Barcelony a vytvořit v Manchesteru svou La Masii.

[break]
Derby s Interem pro nás bude jako finále, tvrdí De Jong

Příkladem může být italský a německý model


Anglická fotbalová federace nemusí chodit řešení na druhý konec světa. Bohatě ji stačí model německého systému výchovy mládeže, popřípadě i ten italský. Mistrovský Bayern dokáže držet krok s evropskou elitou, přestože je plný Němců. Tito hráči pak hrají klíčovou roli ve výběru Joachima Löwa, který je stmelil v takovou sílu, že to minulého roku přineslo triumf na světovém šampionátu v Brazílii. Zářným příkladem s domácími hráči představuje i apeninský poloostrov, kde může sílu prokázat nejen Juventus, ale například i AS Řím nebo Inter Milán.

[break]
Monaco vyčítá Královcovi, že v Turíně ovlivnil výsledek

Nutnost reforem, které je třeba provézt urychleně


Je zcela jasné, že pro příslib lepších zítřků je nutnost reforem takřka životně důležitá. I v Německu si z počátku stěžovaly kluby, že jsou špatně konkurenceschopné a odrazují potencionální fanoušky. Jenže roky dřiny přinesly ovoce, které dnešní model Bundesligy sklízí. Jistý druh změny proběhl i ve Skotsku, kde se v problémech topilo Rangers. Anglie v akademiích vykazuje kvalitní akvizice. Důkazem jsou třeba Harry Kane nebo Raheem Sterling. Jenže pro změnu je nutno sáhnout mnohem hlouběji. Anglická liga má nejlepší předpoklad projít něžnou reformou, neboť se jedná o nejsledovanější soutěž na světě a hromadný exodus příznivců je vysoce nereálný.

Nejzajímavější české filmy z fotbalového prostředí