Fotbalové hvězdy, se kterými se život opravdu nemazlil

Fotbalové hvězdy, se kterými se život opravdu nemazlil

Někteří sportovci měli a nadále mají ve své kariéře velké štěstí. Na ty druhé ovšem moc toho štěstí nezůstalo a tak díky tomu museli několikrát bojovat s nepřízní osudu. Přinášíme Vám pětici fotbalových bojovníků, kteří se statečně prali a někteří stále perou se svými problémy a sklízejí za to zasloužený obdiv.

Guardiola je světový trenér číslo 1. Kdo to tvrdí?

Nwankwo Kanu



Nejlepší africký fotbalista roku 1999 se narodil s nedomykavou aortální chlopní. Nigerijský kanonýr podstoupil operaci už ve dvaceti letech. V tu dobu nastupoval za Inter Milán. „Byl to zlomový bod mé kariéry,“ prohlásil s odstupem času slavný útočník.

Problémům se srdcem dokázal vzdorovat a stal se fotbalistou, na kterého budou lidé rádi vzpomínat. Když hrál za londýnský Arsenal, tak u fanoušků tohoto klubu patřil k nejoblíbenějším hráčům. I přes velké zdravotní potíže dokázal tento Nigerijec nastřádat 87 reprezentačních zápasů a je vzorem pro spoustu sportovců, kteří mají podobné zdravotní komplikace.

[break]

Ivan Klasnič


V současnosti je tento pětatřicetiletý chorvatský fotbalista bez angažmá, ale největší stopu zanechal v německém Werderu Brémy. Mimo bundesligu si zahrál si také v anglické Premier League za Bolton Wanderers a ve francouzské nejvyšší soutěži za Nantes. Jeho kariéru ovšem hodně zkomplikovala jeho ledvina, která přestala fungovat. Klasničovi měla při jeho první transplantaci pomoci ledvina od jeho matky. Ovšem Klasničovo tělo ji nepřijalo.

Podruhé, když dostal stejný orgán od otce, už to vyšlo. Po dlouhém zotavování se vrátil k vrcholovému fotbalu a skvěle se ukázal na EURU 2008. V zápase proti Polsku vstřelil vítězný gól a stal se hvězdou utkání. „Něčemu takovému se nemusíme stydět říkat pohádka. Skutečná pohádka,“ řekl po zápase kouč Slaven Bilič.

[break]

Jonás Gutiérrez


Koncem září minulého roku obletěla svět strašná zpráva. Argentinský záložník Jonás Gutiérrez má rakovinu varlat. Hráč Newcastlu United, který nastřádal dvaadvacet startů za národní tým, se ihned podrobil operaci, při níž mu lékaři odstranili jedno varle.

Nemoc dokázal porazit a v březnu oslavil svůj návrat na fotbalový trávník, kdy nastoupil pro Manchesteru United. „Přijetí fanoušků si budu pamatovat do konce života. Opravdu jsem šťastný z jejich podpory, které se mi dostávalo během léčby,“ řekl po zápase pro BBC Guttiérez

[break]

Éric Abidal


Je to čtyři roky, co mu doktoři úspěšně odoperovali nádor. Půl roku nato už Abidal nastoupil ve finále Ligy mistrů. V tomto zápase mu kapitán Barcelony Carles Puyol předal pásku, aby mohl poté jako první zvednout slavnou trofej nad hlavu. Později se ovšem objevili další komplikace a bylo nezbytné, aby se Éric Abidal podrobil další operaci.

Tentokrát šlo transplantaci jater a dárcem byl jeho bratranec. V květnu 2013 mu Barcelona oznámila, že s ním neprodlouží smlouvu a tak tento dnes již pětatřicetiletý bývalý fotbalista odešel do Monaka. Kariéru ukončil v roce 2014 v Olympiakosu Pireus.

[break]

Philipp Hosiner


Pětadvacetiletý útočník měl na začátku roku 2015 namířeno z Rennes do bundesligového Kolína nad Rýnem. Zde ale neprošel zdravotní prohlídkou. Místní lékaři mu našli nádor na ledvině, kvůli němuž následně musel na operaci.

Chystaný přestup ke Kozlům nakonec padl kvůli zdravotní prohlídce, která ovšem měla pro útočníka zásadní význam. „Všechno šlo dobře a ledvina mi byla vyjmuta z těla. Jelikož je moje druhá ledvina v perfektním stavu, nebude to mít žádný vliv na mojí kariéru. Za pár měsíců budu zpět," řekl po operaci pro lequipe.fr Hosiner.