Slávisté nezvládají závěry! Za pár kol přišli o pět míst v tabulce

Kdyby se hrálo místo devadesáti minut pouze osmaosmdesát, měli by za posledních pět ligových zápasů na svém kontě slávisté o pět bodů víc a v tabulce by nebyli dvanáctí, ale sedmí!

Právě tolik bodů totiž hráči Slavie v posledních zápasech poztráceli vinnou inkasovaných branek z nastavení či z 89. minuty ze závěrů zápasů. Vše začalo v Mladé Boleslavi, kde sešívaní sice vedli 2:0 i 3:2. Ještě v devadesáté minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:3, ale pak se trefil Wágner a rozhodl o třech bodech pro Středočechy.

Ve vršovickém derby dokonce svěřenci trenéra Miroslava Beránka přišli o vítězství, když ještě v osmadevadesáté minutě vedli po Vukadinovičově trefě 1:0, pak se ovšem z přímého kopu parádně trefil Mikuš a vystřelil klokanům jeden bod.

Poslední ledová sprcha přišla na Letné. Skóre derby otevřel parádním způsobem Škoda a zadělal na překvapení. Vedení outsiderovi vydrželo až do 66. minuty, kdy srovnal dorážející Lafata. Letenští tlačili, ale obrana dirigovaná Latkou dlouho odolávala. Nakonec ovšem překvapivý výsledek uhájit nedokázala. Když srovnal Brabec, ukazovala časomíra devětaosmdesátou minutu, jak jinak....

„Bohužel to tak je, teď už s tím nic nenaděláme kromě toho, že se tomu budeme chtít v nadcházejících zápasech vyvarovat. Proti Mladé Boleslavi jsme se snažili o vítěznou branku, čehož hosté využili a zúročili rychlý protiútok. Proti Bohemians trefil jejich hráč, který přímé kopy ani normálně nekope, životní střelu a trefil se přesně. A Sparta se bohužel prosadila po rohovém kopu,“ nechal se slyšet zkušený obránce Slavie Jiří Bílek.

Toho samozřejmě inkasované branky ze závěrů zápasů mrzí a ještě více ho trápí ztracené body. „Dozadu se ale neohlížíme. Soustředíme se na zápasy, které nás čekají a na závěr sezony,“ dodal jedenatřicetiletý hráč.

Královec Lafatovi ukázal, že nastaví pět minut, když Sparta dala gól, přidal jen tři!