Neapol si postup pohlídala, dál jde i obhájce trofeje

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Svůj sen o obhajově trofeje pro vítěze Evropské ligy smí dál snít hráči Sevilly, kteří remizovali v Petrohradě 2:2 a postupují. Dál jde i Neapol, která si doma pohlídala tříbrankový náskok z Wolfsburgu.

Zápas Sevilly na hřišti Zenitu Petrohrad se nesl ve znamení obrovských hrubek gólmana španělského celku. Obhájce trofeje si do Ruska přivezl výhru 2:1 z prvního duelu a v odvetě šel po proměněné penaltě Baccy rychle do vedení.

Po změně stran ovšem začal úřadovat gólman Beto. Nejprve neudržel centr Šatova, míč mu vypadl k Rondónovi, jenž se nemýlil. Několik minut na to trefil při odkopu aktivního Rondóna, ale míč se odrazil těsně mimo tři tyče.

Bídného psychického rozpoložení a hlavně špatného postavení Beta v brankovišti se rozhodl využít Hulk a povedlo se. Brazilcovu dalekonosnou střelu gólman španělského celku nedokázal zpacifikovat.

V tu chvíli by se prodlužovalo. Na to však nakonec nedošlo. V pětaosmdesáté minutě se totiž po chybě Zenitu a rychlé akci dostal ke střele z pravé strany Gameiro a trochu se štěstím brankáře domácích propálil.

Neapol si doma v pohodě pohlídala postup a náskok tří branek z Německa. Navíc se po brankách Callejóna a Mertense ujala vedení 2:0. Vlkům se nakonec přeci jen podařilo výsledek zkorigovat, ale na více jak remízu již nedosáhl.

Čtvrtfinále Evropské ligy - odvetné zápasy:

Zenit Petrohrad - Sevilla 2:2 (0:1)

Branky: 48. Rondón, 72. Hulk - 6. Bacca z pen., 85. Gameiro. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas 1:2, postoupila Sevilla.

Dněpropetrovsk - Club Bruggy 1:0 (0:0)

Branka: 82. Šachov. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas 0:0, postoupil Dněpropetrovsk.

Fiorentina - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)

Branky: 43. Gomez, 90.+4 Vargas. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 40. Lens (Dynamo). První zápas 1:1, postoupila Fiorentina.

Neapol - Wolfsburg 2:2 (0:0)

Branky: 50. Callejón, 65. Mertens - 71. Klose, 73. Perišič. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas 4:1, postoupila Neapol.