Dukla zaskočila Olympiakos, Pekhart a spol. vyzráli na Brno

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Pražská Dukla má v právě probíhající letní přípravě povedené výsledky, o čem svědčí jak úspěšný výjezd do Skotska, kde porazila slavný Celtic Glasgow 5:3, tak středeční skalp řeckého giganta Olympiakosu Pireus.

Voltr spasil Slavii s Táborskem

Duel v rakouském Wörglu nakonec rozhodl až tři minuty před koncem nováček v dejvickém mužstvu Josip Jurendič, jenž si kličkou položil gólmana Gaga a míč poslal do odkryté brány favorizovaného tradičního účastníka Ligy mistrů.

Výsledek se kouči Luboši Kozlovi líbil. A co předvedená hra? "Musíme být spokojený hlavně s výsledkem. Porazili jsme účastníka Ligy mistrů, ale nesmíme zapomenout, že on je na rozdíl od nás v jiné části přípravy, pro ně to byl první zápas přípravy. V úvodu zápasu na nás byl vidět trochu respekt ze soupeře, hráli jsme koncentrovaně a organizovaně, soupeře jsme do ničeho moc nepouštěli, ale ani nám se nepodařilo výrazněji ohrozit branku. Největší šance první půle si vytvořil soupeř až ke konci poločasu, které jsme mu nabídli chybou v rozehrávce, jednou brance zabránil Filip Rada, podruhé břevno. Ve druhém poločase jsme byli odvážnější, soupeř se už do šancí moc nedostával a v závěru poločasu se nám jedna akce povedla a Josip Jurendič to krásně vyřešil a díky tomu tohle vítězství," citoval web fkdukla.cz respektovaného trenéra Kozla.

Pokud jde o Zbrojovku, ta potvrdilo proti nováčkovi bundesligy Ingolstadtu problémy s koncovkou a počtvrté za sebou nevstřelila gól, což už začíná být alarmující a to i přesto, že dvakrát trefila brankovou konstrukci.

V Rakousku nakonec Brno prohrálo 0:2 o trefách Brégerieho a Cohena. Ve druhém poločase ohrožoval branku Dušana Melichárka i bývalý český reprezentační útočník Tomáš Pekhart.

"Co se hodnocení týče, můžeme si všichni přečíst to, co řekl trenér Koubek po utkání Plzně se Stuttgartem, a pak to přesně opsat. Dnes se jednoznačně ukázal rozdíl mezi tím, jak bychom si představovali, že budeme hrát, jak ve skutečnosti hrajeme a jak hrají špičkové týmy, mezi které bundesligové týmy patří. Pohyb bez míče, výběr místa, důraz v osobních soubojích. Můžeme se snažit, můžeme bojovat, můžeme i skórovat, to bychom ovšem nesměli zase trefovat tyče. I když na to se samozřejmě nehraje, soupeř byl herně lepší. O to víc mrzí, že jsme inkasovali oba góly po standardkách, o kterých jsme před zápasem hodně mluvili a na něž jsme se chystali. Pokud k takovým zápasům nepřistoupíme s maximálním nasazením, rozhoduje individuální kvalita hráčů, a ta byla jednoznačně na straně soupeře. Rozdíl v kvalitě hry se prostě ukázal," uzavřel na webu fczbrno.cz trenér poražených Václav Kotal.

Letní přípravy českých celků:

Zbrojovka Brno - FC Ingolstadt 04 0:2 (0:1)

Branky: 6. Brégerie, 69. Cohen.

Sestava Brna: Melichárek - R. Buchta (75. Frelih), P. Buchta, Košťál, Keresteš - Vávra (80. Slančík), Lacko (60. Chrien), Zavadil, Zoubele (60. Malík), Michal Škoda (71. Brigant) - Řezníček (71. Moukanza). Trenér: Kotal.

Sestava Ingolstadtu: 1. poločas Ozcan - da Costa, Levels, Brègerie, Suttner - Roger, Groß - Lex, Hinterseer, Leckie - Kachunga. 2. poločas Ozcan - Levels, Matip, Hubner, Engel - Wannenwetsch, Cohen, Bauer - Hartmann, Pekhart, Pledl

Dukla Praha - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0)

Branka: 88. Jurendič.

Sestava Dukly: F. Rada - Miloševič, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Považanec (72. Daniel Tetour), Marek Hanousek (83. Koval), Čajič (46. Jurendič) - Berger (60. Néstor), Beauguel (83. Krmenčík), Přikryl (46. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.

Sestava Olympiakosu: Gago – Salino, Arthur Masuaku, Avlonitis – Siovas, Bouchalakis, Zdjelar, Fortounis, Domínguez – Jara, Pulido.