Sparta vykročila za miliony remízou, Plzeň v Izraeli vyhrála

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Remízu 2:2 si z úvodního utkání třetího předkola Ligy mistrů odvezli hráči Sparty z Mosky, kde změřili síly s tamním CSKA. Ještě lépe si vedli borci Viktorie Plzeň, kteří na půdě Maccabi Tel Aviv vyhráli 2:1.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

Sparta do utkání na půdě favorita nevstoupila zrovna ideálně, když už po patnácti minutách hry prohrávala. Dzagojev si na hranici vápna narazil s Tošičem a se štěstím uklidil míč k tyči. Brzy však bylo vyrovnáno. Po přihrávce Costy se do zakončení prodral Fatai a jeho tečovaná střela skončila v síti.

Dvě minuty před půlí vyrobil ve vápně hrubku Hybš, k míči se dostal Eremenko, toho fauloval Holek a sudí pískl penaltu. K té se postavil Natcho, ale Bičík vystihl směr a jeho ránu vyrazil.

Branky se tak domácí diváci dočkali až v 57. minutě. Borci CSKA se do šance opět dostali po chybě Sparťanů, konkrétně Váchy. Po akci Musy se následně dostal ke střele Eremenko, ale jeho ránu Bičík skvěle vyrazil. Balon se ale dostal až k Tošičovi a ten se nemýlil.

Jako po prvním gólu i napodruhé se pražský celek dočkal rychlého vyrovnání. Na centr z levé strany si naběhl Krejčí a hlavou překonal Akinfejeva.

O poznání lépe vstoupili do utkání na půdě izraelského Maccabi Tel Aviv hráči mistrovské Plzně. V sedmnácté minutě se do první šance Viktorie po centru Procházky z pravé strany dostal Mahmutovič a ve skluzu otevřel skóre.

Neuběhly ani čtyři minuty a už to bylo o dvě branky. Pod branku se opět podepsal stoper Procházka, jenž ke skórování vybídl Petrželu. Ofenzivní záložník Plzně udělal kličku brankáři a střílel do prázdné branky. Západočeši tak potvrdili, že se jim v bojích o účast v základních skupinách evropských pohárů daří.

S blížícím se závěrem duelu začali domácí otevírat obranu a vrhli všechny síly do útoku. To se jim málem vyplatilo v 78. minutě, ale Igiebor nemířil přesně. Vzápětí už ale Izraelci udeřili. Kozáčik zaváhal při vybíhání a Itzhakiho oblouček skončil v brance za bezmocným gólmanem.

V nastaveném čase mohl dvoubrankové vedení na kopačky plzeňských vrátit střídající Holenda, ale jeho bombu zastavilo břevno.

Úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů:

CSKA Moskva - Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 14. Dzagojev, 53. Tošič - 16. Fatai, 56. L. Krejčí. Rozhodčí: Estrada - Martínez, Martín (všichni Šp.). ŽK: Tošič, Wernbloom, Strandberg - Holek, L. Krejčí, Fatai, Matějovský.

CSKA: Akinfejev - Fernandes, A. Berezuckij, Ignaševič, Nababkin (46. Šennikov) - Tošič (86. Strandberg), Wernbloom, Eremenko, Natcho, Dzagojev (72. Milanov) - Musa. Trenér: Sluckij.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal (90.+1 J. Brabec), Costa - Fatai (56. Konaté), L. Krejčí (84. M. Paixao). Trenér: Ščasný.

Maccabi Tel Aviv - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Branky: 79. Itzhaki - 17. Mahmutovič, 21. Petržela. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.). ŽK: Ben Haim I., García - Hrošovský. Diváci: 13.000.

Maccabi: Juan Pablo - Špungin, Ben Haim I., García, Ziv - Alberman, Igiebor - Micha (46. Vermouth), Zehavi, Ben Haim II. (63. Itzhaki) - Ben Basat (46. Rikan). Trenér: Jokanovič.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava - Petržela (86. Kopic), D. Kolář (70. Hrošovský), Kovařík - Mahmutovič (75. Holenda). Trenér: M. Koubek.