Šest nejhezčích branek ve finále Ligy mistrů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Každé finále dalšího ročníku Ligy mistrů je ostře sledováno celým světem, neboť nabízí velkolepou podívanou těch nejlepších evropských klubů. V letošním duelu o cennou trofej se utkala Barcelona s Juventusem a španělský mistr měl více štěstí. Velkolepá finále mnohdy zdobí ale překrásné branky, které se navždy zapíšou do paměti fanoušků v hledišti i televizních obrazovek. Podívejme se na šest nejhezčích z nich podle webu Shortlist.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

6) Vladimír Šmicer (Liverpool)

Bývalý český reprezentant zažil na Anfield Road úspěšná léta a jeho přínos v klubu je neoddiskutovatelný. V roce 2005 ve finále proti AC Milán snižoval v řádné hrací době na 2:3 a po prodloužení se prosadil i v penaltovém rozstřelu, kdy rozhodl po zisku trofeje pro Reds.

[break]
Kvintet nejhorších prodejů v historii londýnských Blues

5) Ole Gunnar Solskjær (Manchester United)

Pokud se jedná o dramatické závěry, vévodí tomuto žebříčku zcela jistě Manchester United, který ve finále v roce 1999 pokořil Bayern Mnichov dvěma brankami v nastaveném čase druhého poločasu. Tu obratovou má na svém kontě norský útočník, který jako střídající hráč rozhodl ve prospěch Rudých ďáblů.

[break]
Válka slov aneb památné verbální přestřelky mezi Wengerem a Mourinhem

4) Fillipo Inzaghi (AC Milán)

Jako trenérovi mu to na San Siru příliš nevyšlo, ale jako hráč se nesmazatelně zapsat do historie tohoto italského velkoklubu. Ve finále v roce 2007 změřilo AC síly s anglickým Liverpoolem a byl to právě Inzaghi, který zaznamenal v tomto duelu dvě branky, které rozhodly o celkovém vítězství. Nic na tom nezměnila ani čestná branka hostů v podání Kuyta.

[break]
Šest tajemství, které ukrývá nová kniha Costy The Art of War

3) Hernán Crespo (AC Milán)

Přestože v roce 2005 patřilo prvenství v Lize mistrů Liverpoolu, italský velkoklub se o úspěch rval do poslední chvíle. Velkou zásluhu na tom měl i argentinský útočník Hernán Crespo, který během prvního poločasu vstřelil dvě branky.

[break]
5 možností, kam by mohl Turan zamířit na hostování

2) Dejan Savičevič (AC Milán)

Od tohoto finále už uběhla pěkná řádka let, přesto si ho mnozí fanoušci obou klubů moc dobře pamatují. AC Milán tehdy rozstřílel Barcelonu 4:0 a krásnou branku během tohoto finále zaznamenal černohorský záložník Dejan Savičevič, který svou trefou zvyšoval na 3:0.

[break]
Pět důvodů, proč by měl Mourinho získat Stonese

1) Zinedine Zidane (Real Madrid)

Francouzská fotbalová ikona zažila v dresu Bílého baletu několik úspěšných let. Ve finále v roce 2002 změřil Real Madrid síly s německým Bayerem Leverkusenem. Zidane byl autorem druhé branky španělského giganta, která rozhodla o celkovém úspěchu tohoto klubu.