Arsenal zvládl derby s Crystal Palace, Marseille na úvod prohrála

[tag]VIDEO[/tag] Arsenal odehrál druhé londýnské derby ihned na začátku Premier League, a po prohře s West Hamem napravil reputaci proti Crystal Palace. Špatný vstup do sezóny zažila Marseille, která prohrála venku s Remešem.

...celý článek o osmnáctinásobném šampionovi Anglie si můžete přečíst na serveru fotbal.hattrick.cz.

Zaváhání Arsenalu s West Hamem málem pokračovalo bídnou remízou v jiném londýnském derby a to s Crystal Palace. Poločas skončil 1:1 a o výhře hostů rozhodl deset minut po startu druhé půle hráč domácích Delaney, který se blýskl parádním vlastňákem.

První gól zápasu patři Olivieru Giroudovi, který v 16. minutě ukázal parádu, která se jen tak nevidí. O chvíli později ale vyrovnal domácí Ward, který z před vápna našel přízemní střelou pravý růžek branky, kde Čech nemohl být.

Crystal Palace - Arsenal 1:2 (1:1)

Branky:
28. Ward - 16. Giroud, 55. Delaney

[break]
Marseille se vstup do nové sezóny nevyvedl a na to, že chce hrát o titul, musí zabrat ihned od začátku. V Remeši se ale nedařilo. Domácí celek byl aktivní ihned o začátku a už ve třinácté minutě zahrával roh.

Balón se odrazil přímo na kopačky Traorému a ten poslal míč z dvaceti metrů na stranu, na kterou byl brankář Marseille krátký.

Hosté se snažili o vyrovnání, ale v 78. minutě dostal Romäo druhou žlutou kartu a dohrávat tak museli v deseti.

Reims - Marseille 1:0 (1:0)