Beneš v poslední minutě rozhodl. Severočeské derby skončilo smírně

Liberec po vetšinu zápasu vedl, vedení ale nakonec ztratil, když si na konci zápasu nepohlídal volného Beneše. Severočeské derby díky tomu skončilo smírně 1:1.

Norimberk trápí finanční stránka. Odnese to Petrák?

České Galacticos, takovou přezdívku dostal Peltův Jablonec. A zatím to tak opravdu je. Hvězdami nabitý kádr se nemůže dostat do herní pohody a ve druhém domácím zápase opět jen remízoval. Po Bohemians 1905 si nad Nisu přijel pro jeden bod Liberec.

Ten přitom dlouho usiloval o tři body. Ve 42. minutě totiž zaúřadoval nizozemské křídlo Kuckassen, který přijal centr z rohového kopu a hlavičkou jej proměnil v cenný gól do šaten.

Stejný hráč měl možnost stav navýšit po změně stran, jeho střela ale neměla razanci. Liberec nadále vedl a už to vypadalo na zisk tří bodů, když v 90. minutě za usilovného zdržování vyrovnal Vít Beneš. Diváci tak Na střelnici viděli podobný zápas, jako v květnovém finále českého poháru, kde se oba celky také rozešly po základní hrací době smírně 1:1.

Jablonec - Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 90. Beneš - 42. Luckassen

Jablonec: Vlastimil Hrubý, José Romera, Vít Beneš, Luděk Pernica, Vjačeslav Karavajev, Ján Greguš, Tomáš Hübschman, Nermin Crnkič (77. Martin Doležal), Martin Pospíšil (46. Stanislav Tecl), Ruslan Mingazov (66. Michal Trávník), Tomáš Wágner

Liberec: Tomáš Koubek, Vladimír Coufal, David Hovorka, Lukáš Pokorný, Lukáš Bartošák, Isaak Sackey, Daniel Soungole (76. Ondřej Švejdík), Milan Kerbr, Josef Šural, Kevin Luckassen (67. Herolind Shala), Marek Bakoš (80. Michael Rabušic)

Rozhodčí: Z. Proske - Wilczek, Kříž

Diváci: 5.612