Bartošák? Překvapení sezony a štamgast v ideálním týmu

[hot]JEDENÁCTKA KOLA[/hot] Fanoušci na serveru synotliga.cz opět vybírali ideální jedenáctku 5. kola a jak vyplynulo z jejich hlasování, výběr je velmi pestrý, když má své zástupce v elitním mužstvu hned šest klubů. Ve velké jízdě all-star týmem pokračuje liberecký Lukáš Bartošák a své místo mají i čeští reprezentanti Milan Škoda či Jiří Skalák. Kterým domácím fotbalistům se ještě dařilo natolik, že figurují mezi vyvolenými?

Chytne se Jiráček na Letné, není to zajíc v pytli? A přijmou ho fandové?

MARTIN BERKOVEC (SK Slavia Praha)

Společně s útočníky sešívaných byl hlavním strůjcem vítězství na hřišti Baníku. V Ostravě si připsal čtyři zákroky a vytáhl se zejména ve druhé půli proti hlavičce Mišáka.

Věděli jste?

Berkovec si v aktuálním ročníku připsal sérii 225 minut bez inkasované branky. Delší šňůru drží pouze Tomáš Holý ze Zlína, který neinkasoval 280 minut.

MARKUS STEINHÖFER (AC Sparta Praha)

Letní posila Sparty nastoupila potřetí v této sezoně v základní sestavě a proti Dukle hýřila aktivitou. Devětadvacetiletý fotbalista zásoboval spoluhráče centry a jeden z nich proměnil Krejčí ve vedoucí branku.

Německý bek má na kontě rakouský titul a tři triumfy ve švýcarské lize.

[img id="47675"]
[break]
Národní tým vyzývá fanoušky na tvorbu chorea. Zapojíte se?

VÁCLAV PROCHÁZKA (FC Viktoria Plzeň)

Reprezentační obránce se v posledních týdnech potýká se ztrátou formy a hlasitě se mluví o jeho odchodu do Turecka. Proti Olomouci příliš práce neměl, ale když bylo třeba, byl na svém místě.

V médiích se spekuluje o jeho odchodu do tureckého Antalyasporu, kde působí český obránce Ondřej Čelůstka nebo slavný útočník Samuel Eto´o.

LUKÁŠ BARTOŠÁK (FC Slovan Liberec)

Bartošák se zabydlel na levém kraji liberecké obrany a proti Teplicím se nezastavil. I s přispěním štěstěny pomohl Slovanu k vítězství 2:0 a potvrdil dobrou formu.

Bývalý obránce Žižkova zatím Jedenáctce kola dominuje. V tomto ročníku zasáhl do čtyř zápasů a pokaždé se objevil v ideální jedenáctce. To se nikomu dalšímu nepodařilo.

[break]

JÁN GREGUŠ (FK Jablonec)

Slovenský záložník navázal na povedený výkon ze hřiště Ajaxu a v Brně byl velmi aktivní. Odměnou mu byla jedna branka, která přispěla k vítězství 3:0.

Greguš rozdal na hřišti Brna 52 přihrávek se solidní úspěšností 94,2 procent.

LUKÁŠ MAGERA (FK Mladá Boleslav)

Dvaatřicetiletý útočník se stává nepostradatelnou oporou Středočechů, což potvrdil také proti Zlínu. Ševcům nastřílel dvě branky a přispěl k vysokému vítězství 5:2.

Magera slavil první branku s míčem pod dresem. Oslava patřila jeho ženě, se kterou očekává v nejbližších dnech narození potomka.

[break]

MICHAL ĎURIŠ (FC Viktoria Plzeň)

Slovenský útočník se v létě vrátil z Mladé Boleslavi do Plzně, kde plní roli náhradníka. V utkání s Olomoucí odehrál posledních 34 minut a v závěru utkání dvěma zásahy rozhodl o výhře Plzně.

Autor dvaadvaceti ligových branek je se třemi zásahy nejlepším střelcem Západočechů.

JIŘÍ SKALÁK (FK Mladá Boleslav)

V posledních měsících poslouchá pouze slova chvály a proti Zlínu potvrdil, že jsou oprávněná. Branku tentokrát nevstřelil, ale připsal si dvě asistence a v Chance indexu nastřádal 33 bodů.

Účastník letošního EURA do jednadvaceti let zaujal Pavla Vrbu, který ho nominoval na kvalifikační zápasy s Kazachstánem a v Lotyšsku. Skalák si tak může připsat první starty v áčku.

[break]

LADISLAV KREJČÍ (AC Sparta Praha)

Zdá se, že jarní ztráta formy byla pouze výpadkem. Krejčí už opět patří k oporám sparťanské ofenzivy a proti Dukle vstřelil vedoucí a zároveň vítěznou branku svého týmu.

Reprezentační záložník se prosadil v devatenácti ligových zápasech a každý z nich Sparta vyhrála! Třikrát dal Krejčí dvě branky.

MAREK BAKOŠ (FC Slovan Liberec)

Proti Teplicím naskočil do hry v průběhu prvního poločasu, v němž nahradil zraněného Folprechta. Bakoš vystřílel svému týmu výhru 2:0 a mohl dát hattrick, ale jeden gól mu zhatil ofsajd.

Bakoš potvrdil, že se mu proti Teplicím daří. Severočechům dal už sedm ligových branek, což se mu proti jinému ligovému týmu nepodařilo.

MILAN ŠKODA (SK Slavia Praha)

Na hřišti Baníku o něm nebylo v prvních desítkách minut příliš slyšet, ale nakonec to byl on, kdo zlomil utkání ve prospěch sešívaných. Podruhé v řadě dal dvě branky a opět vládne střelcům.

Škoda potvrdil solidní starty do sezony. Právě v srpnu se mu daří nejvíce, když v během druhého prázdninového měsíce nastřílel už jedenáct branek.