Nejlepší historické debuty v Premier League

O víkendu si zářný ligový dubut odbyla nová hvězda Chelsea Pedro. Svou brankou přispěl k celkové výhře 3:2 nad West Brom. Nejvyšší anglická soutěž však pamatuje mnohem lepší první zápasy v nových dresech, které jsme se vám rozhodli za pomoci webu Footballfancast přiblížit.

Šest největších přestupů, které ještě mohou zahýbat světem

3. Sergio Agüero

V roce 2011 přišel na Etihad Stadium tento argentinský ostrostřelec z Atlética Madrid za klubovou rekordní částku 38 milionů liber. O měsíc později se již objevil na ligovém trávníku v zápase se Swansea, ve kterém ihned zazářil. Do hry nastoupil jako náhradník v 59. minutě, pak ale dokázal vstřelit dvě branky a na další ještě přihrát a Citizens slavili výhru 4:0.

[break]
Tři důkazy o tom, že Rafa Benítez umí výhodně nakupovat

2. Simon Mignolet

Belgická reprezentační dvojka se uvedla na Anfield Road skvěle, aniž by branku vstřelila. Při svém debutu v roce 2013 proti Stoke City držela celý zápas čisté konto a nakonec i minutu před koncem řádné hrací doby chytla penaltu Jonnyho Walterse. Nákup za devět milionů liber ze Sunderlandu se jevil jako skvělá investice, v posledních měsících však Mignolet zůstává za očekáváním.

[break]
7 hráčů, kteří hráli pod José Mourinhem i Pepem Guardiolou

1. Ruud van Nistelrooy

Nizozemská hvězda přišla na Old Trafford v létě roku 2001 z PSV Eindhoven za 19 milionů liber. Jeho debut byl krátce odložen z důvodu utkání, proto se poprvé v ligovém zápase objevil až proti Fulhamu v domácím prostředí hnán rudými fanoušky. Během tohoto utkání si připsal dvě branky, které nakonec znamenaly výhru Rudých ďáblů 3:2 nad londýnským celkem. Během své první sezóny v Manchesteru United zaznamenal skvělých 36 branek.