Paříž udělila Monaku lekci, Atlético vyškolilo Sevillu

[tag]Obsahuje videa[/tag] Dohrávka čtvrtého kola francouzské ligy přinesla velmi zajímavý duel mezi Monakem a PSG. Ve Španělsku se zase za šlágr kola považoval mač mezi Sevillou a Atlétikem. A oba zápasy skončily stejně, vítězstvím hostů rozdílem třídy.

Čtvero faktů, proč se Baník vytrácí z mapy českého fotbalu

Monako po dvou ligových remízách a jedné výhře poprvé padlo. Ostatně hrálo proti PSG, které ze čtyř kol vydoloval maximálních dvanáct bodů.

Díky tomu vypadal zápas po první půli vyrovnaně, protože se do šaten oba celky vydaly za bezbrankového stavu. Kanonádu hostů rozjel až v 57. minutě Cavani. Přijal exkluzivní přihrávku od Blaise Matuidiho a hlavičkou nedal Subašičovi žádnou šanci.

Na druhý gól se muselo počkat patnáct minut a postaral se o něj opět Cavani, nyní ale ve spolupráci s Ibrahimovičem. Švédský zabiják našel Cavaniho nádhernou přihrávkou do běhu a uruguayský střelec již neměl moc práce.

Sesypaný domácí celek se na snížení nezmohl a naopak inkasoval i třetí branku. Tu si na vrub vzal Lavezzi, který vystřídal Ibrahimoviče. Debutant v dresu PSG Di Maria mu nacentroval a Lavezzi již věděl, jak dostat míč do brány.

AS Monako - PSG 0:3 (0:0)

Branky: 57., 73. Cavani, 83. Lavezzi

AS Monaco: Danijel Subašić, Ricardo Carvalho, Andrea Raggi, Elderson, Fabinho, Jérémy Toulalan, Thomas Lemar (70. Ivan Cavaleiro), Bernardo Silva (81. Mario Pašalić), Adama Traoré, Stephan El Shaarawy (66. Guido Carrillo), Anthony Martial

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp, Maxwell, Thiago Silva, David Luiz, Serge Aurier, Blaise Matuidi, Thiago Motta, Marco Verratti (80. Marquinhos), Lucas (66. Ángel Di María), Zlatan Ibrahimović (76. Ezequiel Lavezzi), Edinson Cavani

Rozhodčí: B. Bastien

[break]
Sevilla v prvním kole španělské ligy remízovala s Malagou a do utkání s Atlétikem si tak mohla rázně věřit, protože madridský klub měl doma problém s Las Palmas, který porazil jen 1:0.

Jenže hosté se dostali do vedení již po půl hodině hry díky Kokemu, který přijal krátkou přihrávku ve vápně od Griezmanna a jíza madridského celku mohla začít.

Dlouho to vypadalo, že by Sevilla mohla chytit druhý dech a vyrovnat, naděje ale v 79. minutě uhasil Gabi, který zkusil ránu z 25 metrů, přičemž nepřipravený Beto nemohl nic dělat.

Poslední tečku večera měl na starost Jackson Martinéz. Posila z Porta také vyzkoušela střelu z dálky a rázem z toho byla premiérová branka v dresu Atlétika.

Sevilla - Atlétiko Madrid 0:3 (0:1)

Branky: 35. Koke, 79. Gabi, 85. Martinéz

Sevilla FC: Beto, Coke, Adil Rami, Daniel Carriço (69. Kevin Gameiro), Benoît Trémoulinas, Vicente Iborra (66. Michael Krohn-Dehli), Grzegorz Krychowiak, José Antonio Reyes (66. Jevhen Konopljanka), Éver Banega, Vitolo, Fernando Llorente

Atlético Madrid: Jan Oblak, Juanfran, José Giménez, Diego Godín, Jesús Gámez, Óliver Torres (70. Yannick Ferreira-Carrasco), Gabi, Tiago, Koke (64. Saúl Ñíguez), Fernando Torres (78. Jackson Martínez), Antoine Griezmann

Rozhodčí: Clos Gómez