Záložníci, kteří v domácích podmínkách oplývají statusem legenda

Záložníci, kteří v domácích podmínkách oplývají statusem legenda

O pár centimetrů níže najdete jména jedenácti záložníků, které patří do klubu legend domácí nejvyšší soutěže, protože dokázali na elitní úrovni nasbírat více než tři stovky startů. Jak vyplynulo z údajů serveru synotliga.cz, dostalo se jak na oblíbence fanoušků, tak na sběratele titulů, věrné srdcaře a patrioty i smolaře...

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Záložníkům v Klubu legend vévodí Rudolf Otepka. Své první starty sbíral ve Zlíně, ale převážnou část kariéry strávil v Příbrami. Výborný technik a exekutor standardních situací nastoupil do 431 zápasů a nastřílel v prvoligové kariéře celkem 70 branek. S první ligou se rozloučil před třemi lety v dresu Českých Budějovic. Mistrovského titulu se ovšem nikdy nedočkal.

Naopak pětkrát si sáhl na trofej pro šampiona Pavel Horváth. Pražský rodák odehrál o pět zápasů méně, ale dvakrát si sáhl na titul v dresu Sparty a byl symbolem plzeňského vzestupu posledních let. V západočeském klubu si zahrál také Ligu mistrů, Evropskou ligu a v lize nastřílel 82 gólů. Předností Horvátha byl ovšem přehled a technická vyspělost, která mu vynesla 110 asistencí.

[break]
Sázka zdarma až do 1 500 Kč

Příběh Pavla Verbíře připomíná působení Stevena Gerrarda v Liverpoolu. Rodák z Mělníka působil v samostatné české lize pouze v dresu severočeského celku, ale za patnáct sezon a 379 zápasů se vysněného titulu nedočkal. S Teplicemi si zahrál alespoň evropské poháry a stal se jednou z nejvýraznějších a nejrespektovanějších postav české ligy.

Ohromné kvantum práce odvedli pro své týmy Jozef Weber s Markem Zúbkem. První jmenovaný spojil svou prvoligovou kariéru zejména s Drnovicemi a dlouhé roky táhl ofenzivu Jablonce. Celkem odehrál 370 zápasů a po konci kariéry se pokoušel prosadit jako trenér. Angažmá v Bohemians mu ovšem nevyšlo podle představ. Naopak defenzivní záložník Marek Zúbek má na kontě v dresu Brna, Ostravy, Jihlavy a Zlína o dvanáct zápasů méně.

[break]
Svým ofenzivním snažením oceňovali diváci práci Richarda Dostálka a Patrika Siegla. Oba dva borci mají na kontě 350 ligových zápasů a během své kariéry si dokonce zahráli spolu. Od roku 1995 působili tři roky v dresu Brna. Oba dva hráči si připsali starty v mládežnických reprezentacích. Dostálek je dokonce Talentem roku 1994 a připsal si pět startů v reprezentaci.

Po Milanu Barošovi byl Martin Lukeš možná největším oblíbencem ostravského publika. V Baníku strávil šestnáct z celkových sedmnácti sezony, během kterých naskočil do 335 zápasů. Fotbalový osud mu ovšem příliš nepřál. Sympatický záložník odešel před sezonou 2003/2004 do pražské Slavie s vidinou mistrovského titulu. Ten však získala právě Ostrava, kam se Lukeš následující rok vrátil. Titulu se autor 43 ligových tref už nedočkal.

[break]
Bez titulu zůstal také Michal Doležal, přestože v mládí nastupoval za dorost Sparty. Od dvaceti let ovšem působil v Teplicích a během své patnácti sezon si vyzkoušel také hostování v Hradci Králové, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem. Během své kariéry si zahrál ve 320 zápasech a nastřílel čtyřiadvacet branek.

Do škatulky úspěšných fotbalistů patří také Petr Papoušek. Rodák z Čáslavi nakoukl do velkého fotbalu v dresu Sparty, ale na Letné se nemohl dlouho prosadit, proto strávil nějaký čas na hostováních v Příbrami či Jablonci. Se Spartou získal Papoušek tři tituly, ale stálé místo v základní sestavě si nevybojoval. V ročníku 2001/2002 dokonce nastoupil kromě Sparty za Ostravu a Liberec.

Právě v něm profesionální kariéru ukončil a přidal další dva tituly. Jednoho se dočkal také poslední záložník v Klubu legend Lukáš Jarolím. Člen slavného fotbalového rodu získal mistrovský titul se Slavií v roce 1996 a v první lize odehrál 306 zápasů. Mohlo jich být i více, ale Jarolím si další nepřipsal kvůli svým zahraničním štacím ve Francii, v Německu a Itálii.