Hříšník Limberský se činil v Příbrami, Sparta remizovala v Jablonci

Nedělní odpolední duel SYNOT ligy zajistil fanouškům velmi slušný zápas v podobě důležitého boje mezi Jabloncem a Spartou. Pražský celek se nakonec musel smířit s dělbou bodů, když po trefě Lafaty způsobil penaltu Hybš a Wágner se před Bičíkem nemýlil. Mnohem přesvědčivěji vypadal výkon západočeské Plzně, která na půdě Příbrami vyhrála jednoznačně 4:0. Dvě branky si připsal i hříšník David Limberský.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Sparta v šestém kole SYNOT ligy vyjela do Jablonce s jasnou vizí, uhrát další tři body a odskočit dotírajícímu Liberci a Zlínu.

Naopak domácí Jablonec potřeboval vyhrát, aby se dotáhl na vedoucí trio. Remízou tak vůbec nic nepokazil, ale ani nevylepšil. S devíti body sídlí na pátém místě.

Jablonec letos doma z pravidla nevyhrává. Všechny tři domácí duely remizoval. Dnes měl dokonce najeto na prohru, když v 75. minutě. Bořek Dočkal našel centrem z pravé strany Lafatu a skóre zápasu bylo rázem otevřeno.

Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat a za devět minut se k penaltovému puntíku stavěl Tomáš Wágner, který potrestal Spartu za faul Matěje Hybše ve vápně.

Příbram nedokázala od začátku náporu aktuálního mistra Synot ligy odporovat dlouho. Již v desáté minutě otevřel skóre Limberský, který propálil bezmocného Hrušku. V tom momentě jakoby měla být středeční autonehoda jakoby vtipem, neboť branku oslavoval ve stylu řízení volantu.

Domácí se po čase oklepali a začali více vystrkovat růžky. Byl to však Kopic, který ve 28. minutě naservíroval míč Ďurišovi, který se nemýlil. Ve druhé půli náskok Plzně pojistili opět Limberský a Kovařík.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Wágner z penalty - 75. Lafata

FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, José Romera, Luděk Pernica, Vít Beneš, Vjačeslav Karavajev, Lukáš Masopust (65. Tomáš Wágner), Martin Pospíšil, Tomáš Hübschman, Ján Greguš (81. Martin Doležal), Ruslan Mingazov, Stanislav Tecl (77. Nermin Crnkič)

Sparta Praha: David Bičík, Markus Steinhofer (46. Ladislav Krejčí), Mario Holek, Costa Nhamoinesu, Matěj Hybš, Bořek Dočkal, Martin Frýdek, Josef Hušbauer (61. Kehinde Fatai), Marek Matějovský, Petr Jiráček (72. Jakub Brabec), David Lafata

Rozhodčí: Jílek – Blažej, Hock

Diváci: 6.012

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:4 (0:2)

Branky: 10. a 75. Limberský, 28. Ďuriš, 61. Kovaříki.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský (66. Dosoudil), Zápotočný, Divíšek - Pilík, Hnaníček, Rezek, Barák (82. Januška), Hadaščok - Bednář (74. Rys). Trenér: Tobiáš

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský (83. Kučera), Vaněk - Kopic (69. Petržela), Hořava, Kovařík - Ďuriš (Holenda). Trenér: K. Krejčí