Bayern rozstřílel Darmstadt, v čele ligy je ale znovu Dortmund

[tag]Obsahuje video[/tag] Sobotní Bundesliga si nepřipravila příliš zajímavých duelů a podle toho to také vypadalo. Největší překvapení se zrodilo v Brémách, kde díky penaltě domácí padli v poslední minutě s Ingolstadtem. Wolfsburg měl také štěstí, výhru patnáct minut před koncem zařídil Bas Dost. V neděli se ovšem do boje pustil Dortmund a znovu svému soupeři nedal šanci. Tentokrát to odnesl Leverkusen a Borussia tak znovu vede tabulku.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

Bavoráci neměli žádný problém přejet nováčka liga Darmstadt. Ten se nezmohl proti výběru Pepa Guardioly na vůbec nic a naopak inkasoval tři branky.

Jízdu Mnichova započal ve dvacáté minutě Arturo Vidal naprosto bombastickou střelou, která nenechá chladným ani odpůrce fotbalu.

Zbývající dvě branky hosté přidali v druhém poločase. Premiérovou branku si připsal Coman, který zakončoval po opravdu povedené akci vytvořené Sebastianem Rodem. Jen o minutu později se opět uvolnil Sebastian Rode, nyní ale nenahrávala a rozhodl se skórovat.

Darmstadt po prohře klesl na dvanácté místo tabulky. Bayern je momentálně první s plným počtem bodů, Dortmund ale hraje teprve v neděli a pokud vyhraje, bude mít taktéž plný počet bodů.

Darmstadt - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)

Branky: 20. Vidal, 62. Coman, 63. Rode

SV Darmstadt: Christian Mathenia, György Garics, Aytaç Sulu, Luca Caldirola, Fabian Holland, Peter Niemeyer (69. Jan Rosenthal), Jérôme Gondorf, Konstantin Rausch (77. Mario Vrančić), Tobias Kempe, Marcel Heller, Dominik Stroh-Engel (59. Sandro Wagner)

Bayern Mnichov: Manuel Neuer, Rafinha, Jérôme Boateng (72. Xabi Alonso), David Alaba, Juan Bernat, Joshua Kimmich, Douglas Costa (69. Thomas Müller), Sebastian Rode, Arturo Vidal (66. Javi Martínez), Kingsley Coman, Mario Götze

Rozhodčí: Felix Zwayer

[break]
Už to vypadalo, že Hertha uhraje s Wolfsburgem minimálně jeden bod, když byl na hřiště vyslán Bas Dost, který dvěma brankami zmařil veškeré snažení berlínského celku.

První branka padla až v 76. minutě, kdy doklepával sklepnutí Caligiuriho. Druhou branku přidal o dvanáct minut později, kdy Lustenberg k zemi poslal Draxlera a byla z toho penalta, kterou nizozemský zabiják bez problému proměnil.

Wolfburg je díky výhře na třetí příčce, Hertha se musí spokojit s jedenáctou pozicí.

Wolfsburg - Hertha Berlin 2:0 (0:0)

Branky: 76., 88. Dost

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio, Naldo, Dante, Marcel Schäfer, Christian Träsch, Josuha Guilavogui, Daniel Caligiuri, Julian Draxler, Max Kruse (83. Sebastian Jung), Andre Schürrle (61. Maximilian Arnold), Nicklas Bendtner (71. Bas Dost)

Hertha BSC: Thomas Kraft (46. Rune Jarstein), Sebastian Langkamp (44. Niklas Stark), Fabian Lustenberger, Marvin Plattenhardt, Mitchell Weiser, Vladimír Darida, Per Skjelbred, Tolga Cigerci (77. Johannes van den Bergh), Valentin Stocker, Genki Haraguchi, Vedad Ibišević

Rozhodčí: Günter Perl

Diváci: 30.000

[break]
Bayern se na chvíli usadil v čele tabulky, po pátém kole ale znovu vede Borussia Dortmund. Ta ve šlágru zdolala Bayer Leverkusen jednoznačně 3:0.

Na první gól diváci čekali do 19. minuty, po úžasném centru Kagawy a velké chybě gólmana Lena se bez problémů trefil Jonas Hofmann. Vyrovnat mohl do přestávky Javier Hernández, v samostatném úniku ale Bürkiho překonat nedokázal.

Dvě minuty po přestávce chyboval rozhodčí Aytekin, když nenařídil penaltu po jasném faulu na Aubameyanga. Vzápětí ale unikal Hernández a pískat se měl pokutový kop i na druhé straně, píšťalka rozhodčího ale znovu mlčela. Rozhodující moment přišel těsně před hodinou hry.

Po skvělé práci Hofmanna se míč dostal až ke Kagawovi, který šajtlí podruhé překonal Lena. V 74. minutě poté Wendell fauloval Gintera a Aubameyang završil účet utkání. Dortmund porazil Leverkusen 3:0 a je znovu v čele.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 3:0 (1:0)

Branky: 19. J. Hofmann, 58. Kagawa, 74. Aubameyang z penalty

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels (C), Schmelzer – Gündoğan, Weigl – J. Hofmann (63. Januzaj), Kagawa, Mchitarjan (81. Ramos) – Aubameyang (87. G. Castro).

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Papadopoulos, Tah, Wendell – Bellarabi (78. Henrichs), Kampl, Kramer (46. Brandt), Çalhanoğlu – J. Hernández, Kießling (C) (46. Mehmedi).

Rozhodčí: Deniz Aytekin

Diváci: 81 359