Pět nejlepších víkendových zápasů z evropských lig

I tento víkend nám přinesl spoustu zajímavých zápasů. Vybrali jsme pro vás pět nejlepších duelů sobotního a nedělního programu. Nechybí duel CSKA Moskva, skvělé duely se ale hrály i v nižších soutěžích.

5. Podbeskidzie - Wisla 0:6

9. kolo polské nejvyšší soutěže nabídlo jednoho "kanára". Wisla Krakow přehrála Podbeskidzie s přehledem 0:6, přitom před duelem se rozhodně taková kanonáda nečekala. Hrdinou se stal dvaatřicetiletý útočník Pawel Brozek, autor dvou gólů v první půli. Wisla za celý duel vyslala 21 střel a ze zápasu se stala jasná záležitost. Díky tomuto vítězství se tak Wisla posunula na šesté místo, Podbeskidzie je až čtrnácté.

[break]

4. Neusiedl - Wiener 4:4

Ve Východní Regionální lize v Rakousku se udála skvělá remíza 4:4. Wiener vždy vedl, ale domácí Neusiedl našel na každou branku odpověď. Rafael Pollack šest minut před koncem poslal hosty do vedení, ale hned po rozehrání vyrovnal Roman Christ. Neusiedl tak opět neprohrál, remizoval ovšem popáté v řadě.

[break]

3. Grindavik - Fram 7:2

V 1. islandské Divizi bojoval Grindavik o postup do druhé nejvyšší soutěže a předváděl velice solidní výkony. Na postup to ale nakonec stačit i kvůli zbytečným ztrátám nebude. Částečně si ale Grindavik spravil náladu sobotním duelem proti Framu, ve kterém zvítězil jednoznačně 7:2! Hattrickem se o to zasloužil filipínský útočník Angel Guirado, který v soutěži dosud vsítil jen dva góly. Nejlepším domácím střelcem je Alex Hilmarsson, autor osmi gólů, který v sobotu skóroval dvakrát.

[break]

2. Torquay - Bromley 3:7

Vanarama National League přinesl souboj Torquaye a Bromley. A diváci se museli bavit, nakonec viděli neuvěřitelných 10 branek! Už po půli byl stav duelu 2:3 a čistý hattrick zaznamenal Moses Ademola, který se v šesti duelech trefil již devětkrát. Oba celky jsou zatím mimo postupující příčky, stále jsme ale na začátku soutěže. A především v případě Bromley není postup vůbec vyloučený.

[break]

1. Saransk - CSKA Moskva 4:6

Jednoznačně nejlepší víkendové utkání viděli diváci v ruské Premier Lize. Na půdu Saransku přijela moskevská CSKA a duel měl jasně patřit hostům. Jenže po půli byl stav 3:0 a navíc hráli hosté jen o deseti. Ve druhé půli ale přišla naprostá smršť, která začala už v 50. minutě, kdy snižoval střídající Panchenko. Vyloučen byl i domácí Djalo a začaly se dít věci. Během jedné minuty vyrovnali Tošič s Doumbiou a ačkoli Lutsenko znovu poslal Saransk do vedení, poslední desetiminutovka patřila favoritovi. Dvakrát skóroval Musa, jeden gól si připsal i Doumbia a CSKA Moskva nakonec zvítězila skvostným skóre 4:6!