S obráncem M´gladbachu se přísný Klinsmann nemazlil...

Hlavní trenér USA Jürgen Klinsmann ukázal, že patří k přísnějším stratégům. Z týmu totiž vyhodil ostříleného beka Fabiana Johnsona z Borussie Mönchengladbach, jehož naštval v utkání o postup na Pohár FIFA, který proběhne v Rusku v roce 2017.

Vsaďte si na fotbal bez rizika prohry!

A k čemu došlo? Když si v Mnichově narozený zadák se čtyřiceti mezinárodními starty řekl v 111. minutě prodloužení s Mexikem o střídaní, aniž by byl zraněný.

Jeho stažením vyčerpal střídání a na případné pokutové kopy by pak nemohl nasasit specialistu Nicka Rimanda.
Spojené státy ale o chvíli později inkasovali třetí branku a mexický výběr je skolil poměrem 3:2. "V takových situacích rozhodují zápasy právě takové drobné detaily," připomněl na stránkách ceskatelevize.cz Klinsmann, jehož svěřence čeká v úterý v Harrisonu příprava proti Kostarice.

"Řekl si o střídání, že už nemůže a má strach, že se zraní. Jenže v tu chvíli zraněný nebyl. Jen mu trochu tuhnul sval, to je normální. Vyměnili jsme si pár slov a pak jsem ho poslal domů, aby mohl přehodnotit svůj přístup k týmu," citoval server ceskatelevize.cz někdejšího německého střelce.

Jonhnson se možná chtěl zachovat preventivně. Do září byl totiž na marodce pět týdnů kvůli svalovému zranění.