Třetina PL je za námi. Co nám přinesla?

Více jak třetina anglické Premier League je za námi. Co nám zatím přinesla? Vybrali jsme pro Vás pět největších dosavadních momentů. Nechybí herní propad Chelsea ani skvělý výkon jednoho nizozemského středopolaře.

První čistka Blues? Kufry si zřejmě sbalí Oscar

Leicester v čele a úžasné výkony Vardyho

Po 13. kole má Premier League naprosto nečekaného lídra. Leicester je obrovským překvapením soutěže, jedním dechem ale musíme dodat, že vede zcela zaslouženě. Jako jediný tým v PL v každém utkání skóroval a ačkoli má jednu z nejhorších obran ligy, zároveň má nejlepší útok. V něm dominuje Jamie Vardy, autor již třinácti přesných zásahů. Vardy se trefil v posledních deseti duelech v řadě a vyrovnal rekord Ruuda van Nistelrooye. Nyní může rekord překonat, příští víkend si Leicester doma ve šlágru zahraje s Manchesterem United.

[break]

Herní propad Chelsea

Mistr na kolenou. Tak momentálně můžeme nazvat Chelsea, která je po třinácti duelech až patnáctá. Manažerovi Mourinhovi vázne téměř všechno. V brance je místo zraněné jedničky Courtoise Begovič, obrana je propustná a záloha s útokem toho zatím příliš nevymyslela. Trápí se Cesc Fabregas, ale i Eden Hazard. V jeho případě se poté mluví o předčasném odchodu. Podobně je na tom i Diego Costa, který marně hledá svou formu z minulé sezóny. A tak se zdá, že Chelsea do boje o titul letos nepromluví.

[break]

Klopp v Liverpoolu

Brendan Rodgers skončil na lavičce Reds a jeho místo zaujal Jürgen Klopp. Sympatický německý trenér si okamžitě získal fanoušky na svou stranu. Především si ale získal i hráče a Liverpoolu to hned jde daleko lépe. Reds sice překvapivě nezvládli duel s Crystal Palace, ale doma vyřídili Chelsea a o víkendu si poradili i s Manchesterem City. Pokud si navíc v lednu přivede Klopp své vytoužené hráče, můžeme se od něj dočkat velkých věcí.

[break]

Střelecká exploze Wijnalduma a Agüera

Vyzdvihnout musíme dva střelecké výkony. V utkání proti Norwichi vstřelil záložník Newcastlu Georginio Wijnaldum čtyři branky a jeho tým rozdrtil soupeře v poměru 6:2. O dva týdny předtím ale ještě lepší výkon předvedl Sergio Agüero, a to právě proti Newcastlu. Manchester City sice doma prohrával, ale ve 42. minutě Agüero vyrovnal a ve druhé půli spustil svou střeleckou explozi. Od 49. do 62. minuty skóroval čtyřikrát a celkem si tak během dvaceti minut připsal skvostných pět branek!

[break]

Kane a jeho probuzení

Od Harryho Kane fanoušci i vedení Tottenhamu očekávalo hodně. Jenže anglický útočník se v nové sezóně dlouho trápil. Bez branky byl plných 574 minut! Svou smůlu prolomil až v utkání proti Manchesteru City, ve kterém nakonec Kohouti vyhráli přesvědčivě 4:1. Od té doby ale Kane najel do svých starých kolejí. V následujících dvou zápasech sice neskóroval, ale v posledních čtyřech střetnutích se trefil celkem sedmkrát! Kane se tak posunul na třetí místo střeleckých tabulek a může případně uvažovat o vítězství. Pokud ale Jamie Vardy alespoň z poloviny udrží svou formu, bude to mít anglický útočník velice těžké.