Další plzeňská blamáž, Sparta postupuje, Liberec dostal opět gól v nastavení

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fiaskem skončí letošní vystoupení Plzně v Evropských pohárech. Po zpackané kvalifikaci Ligy mistrů tápou Západočeši i v Evropské lize. Na hřišti Dinama Minsk prohráli gólem z nastavení 0:1 a přišli i o teoretickou šanci na postup. Pro Minsk přitom šlo o vůbec první body ve skupině. Postup má naopak ještě před posledním vystoupením ve skupině jistý Sparta, která doma Porazila Tripolis 1:0. Liberec v Braze dlouho držel nadějnou remízu 1:1, ale v nastavení dostal gól a z Portugalska si neodvezl ani bod.

V Borisově panovalo velmi chladné počasí, s čímž bojovaly oba celky. Viktoria měla optickou převahu, do zakončení se však nedostávala. To bylo způsobeno i tím, že Dinamo bránilo hodně zatažené. Obrovskou šanci spálil ve druhé půli Kovařík, jenž po přiťuknutí Mahmutoviče slabší pravou nohou přestřelil odkrytou branku. V samotném závěru zastavil rychlý brejk domácích až faulem v pokutovém území Baránek. Z nařízené penalty sice Adamovič trefil pouze Bolka, z dorážky už se ale nemýlil.

Tři body zajistil Letenským po půlhodině hry obránce Jakub Brabec, jenž se prosadil hlavou po rohovém kopu. V dresu Sparty chyběli vykartovaní Matějovský s Jiráčkem, naopak po třech měsících na marodce se vrátil Lukáš Vácha.

Po změně stran měli Sparťané další šance, ale Lafata ani Dočkal se neprosadili. Jediným negativem pro kouče Ščasného, jenž se mohl vrátit po disciplinárním trestu zpět na lavičku tak byla červená karta pro Ladislava Krejčího, jenž osm minut před koncem viděl druhou žlutou.

Liberec se ujal vedení ve 35. minutě po trefě Dmitrije Jefremova. Ještě do poločasu se však domácím podařilo vyrovnat, o což se postaral Ricardo Ferreira. Po změně stran roztočila Braga ofenzivní koncert, přesto inkasovala, ale sudí druhou trefu pro chybně mávaný ofsajd neuznal. V nastavení tak opět udeřilo, když drtivý tlak Portugalců ve vítěznou trefu přetavil Crislan.

Evropská liga - 5. kolo základních skupin:

Skupina A:

Molde - Fenerbahce 0:2 (0:0)

Branky: 68. Fernandao, 84. Ozan Tufan.

Celtic Glasgow - Ajax Amsterodam 1:2 (1:1)

Branky: 4. McGregor - 22. Milik, 88. Černý.

Skupina B:

Kazaň - Sion 2:0 (0:0)

Branky: 72. Georgiev, 90. Devič.

Liverpool - Bordeaux 2:1 (2:1)

Branky: 38. Milner z pen., 45.+1 Benteke - 33. Saivet.

Dinamo Minsk - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 90.+2 Adamovič. Rozhodčí: Valjič - Ibrisimbegovič, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina). ŽK: Korzun, Veretilo - Kolář, Limberský, Baránek. ČK: 90. Veretilo. Diváci: 4000.

Minsk: Gutor - Běgunov, Politevič, Bangura, Veretilo - Rassadkin (76. Adamovič), Korytko, Premudrov, Korzun (66. El Munir) - Udodji, Bečiraj. Trenér: Rašovič.

Plzeň: Bolek - Matějů, Baránek, Procházka, Limberský - Hrošovský, Kučera - Kopic (72. Rajtoral), Kolář, Kovařík (83. Holenda) - Mahmutovič (63. Ďuriš). Trenér: K. Krejčí.

Villarreal - Rapid Vídeň 1:0 (0:0)

Branka: 78. Soriano.

Villarreal: Barbosa - Rukavina, Gaspar, V. Ruiz, J. Costa - Castillejo (83. Leiva), Dos Santos (73. Trigueros), Soriano, Denis Suárez - Soldado, Bakambu (57. Samuel).

Rapid: Novota (61. Strebinger) - Pavelič, Sonnleitner, Dibon (6. M. Hofmann), Stangl - Petsos, Schwab - Schobesberger, S. Hofmann, Kainz - Prosenik (86. Jelič).

Skupina F:

SC Braga - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 42. Ferreira, 90.+2 Crislan - 35. Jefremov. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko - Cinkevič, Ščerbakov (všichni Běl.). ŽK: Hassan, Ferreira, Eduardo - Kerbr, Bartošák, Pokorný, Folprecht, Koubek.

Braga: Matheus - Goiano, Ferreira, Boly, Djavan - Alan (86. Santos), Vukčevič, Luíz Carlos, Rafa Silva - Hassan (90. Eduardo), Fonte (59. Crislan). Trenér: Fonseca.

Liberec: Koubek - Coufal (85. Sýkora), Hovorka, Pokorný, Bartošák - Švejdík, Folprecht - Jefremov (62. Rabušic), Shala, Kerbr (76. Mudra) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Marseille - Groningen 2:1 (1:0)

Branka: 28. N´Koudou, 88. Batshuayi - 50. Maduro.

Marseille: Mandanda - Dja Djedjé, Nkoulou, Rolando (87. Barrada), Mendy - Isla (65. Lucas Silva), L. Diarra - Ocampos (57. Alessandrini), Cabella, N´Koudou - Batshuayi.

Groningen: Padt - Hateboer, Reijnen, Larsen, Tamata - Rusnák, Kappelhof, Maduro - Antonia (84. Drost), Hoesen, Linssen (71. Tibbling).

Skupina G:

Rosenborg - St. Etienne 1:1 (1:0)

Branky: 40. Söderlund - 80. Roux z pen.

Lazio Řím - Dněpropetrovsk 3:1 (1:0)

Branky: 4. Candreva, 68. Parolo, 90.+3 Djordjevič - 65. Bruno Gama.

Skupina H:

Besiktas - Skënderbeu Korcë 2:0 (1:0)

Branky: 4. a 78. Cenk Tosun.

Lokomotiv Moskva - Sporting Lisabon 2:4 (1:3)

Branky: 5. Maicon, 86. Al. Mirančuk - 20. Montero, 38. Ruiz, 43. Gelson Martins, 60. Matheus Pereira.

Skupina I:

Basilej - Fiorentina 2:2 (1:2)

Branky: 40. Suchý, 74. Elneny - 23. a 36. Bernardeschi. ČK: 28. Roncaglia (Fiorentina)

Branka: 86. Chuopo-Moting.

Schalke: Fährmann - Caicara (83. Riether), Neustädter, Matip, Aogo - Sané, Goretzka, Geis (79. Höjbjerg), Choupo-Moting - Di Santo (62. Meyer), Huntelaar.

APOEL: Waterman - Sérgio, Guilherme, Carlao, Antoniades (31. Astiz) - Morais - Charalambides (76. Vander), Artymatas, Vinicius, De Vincenti - Sotiriou (55. Makrides).

Sparta Praha - Asteras Tripolis 1:0 (1:0)

Branka: 33. Brabec. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick (všichni Angl.). ŽK: Frýdek, Krejčí - Iglesias, Dimutsos. ČK: 82. Krejčí. Diváci: 10.140.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Fatai (80. Konaté), Dočkal (85. Holek), Vácha, Frýdek (90.+1 Juliš), Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

Tripolis: Theodoropulos - Lluy, Sankaré, Zisopulos, Jannulis - Funtas (77. Lanzarote), Iglesias (81. Panteliadis), Fernández, Kurbelis (66. Dimutsos), Mazza - Jannu. Trenér: Vergetis.