Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy

Tři kluby, které vydělaly na odchodu svých hráčů bez formy

Letos se jim vůbec nedařilo, přesto kluby na trhu dokázaly něco nemožné, hráče prodat za velice slušnou částku. Především v případě Atlétika Madrid se jedná o opravdový majstrštyk.

Šestice největších kanonýrů Atlétika za posledních 20 let


3. Fredy Guarín



Inter je jedním z týmů, který musí být šťastný za "utrácení" čínských klubů. Kolumbijský záložník Fredy Guarín přišel do Interu před čtyřmi lety z Porta a ihned se stal hvězdou. Ve své první sezóně po přestupu vstřelil deset branek a i v dalších sezónách byl poměrně produktivní. Jenže letos se Guarínovi vůbec nedařilo, vstřelil jedinou branku a stal se z něj náhradník. Nikdo asi nepočítal s tím, že by snad Inter mohl za něj získat nějakou vyšší částku. Nakonec ho ale prodal do Číny za 13 milionů eur a na tomto přesunu tak vydělal celý jeden milion.

[break]

Ramires



Za měsíc devětadvacetiletý Ramires také přestoupil do Číny, přestupová suma je ovšem absolutně neodpovídající. Do Chelsea přišel Brazilec v roce 2010 za 22 milionů eur. V jedné sezóně dokonce nasázel 12 branek, v posledním období se ale trápil a základní sestava se ho netýkala. Čínský klub Jiangsu Suning ale nakonec nabídl 33 milionů eur a Chelsea neváhala.

[break]

Jackson Martínez



Největší majstrštyk ale v zimě udělalo Atlétiko Madrid. V létě přicházel do Atlétika jako obrovská hvězda, která v Portu během tří sezón nasázela 90 branek! Jenže ve Španělsku se Jackson trápil, ze hry ho vyřadilo zranění a nakonec odehrál jen něco přes tisíc minut. Tři branky za 35 milionů eur? To je hodně špatná bilance. Jenže čínský celek Guangzhou Evergrande to viděl jinak, Martíneze chtěl získat a nakonec ho také získal. A Atlétiko Madrid za něj vyinkasovalo 42 milionů eur!

Nejvíce fanoušky nenáviděné opory svých týmů?