Barca proti oslabenému Atlétiku otočila, Bayern nezaváhal

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Barcelona dokázala otočit na domácím stadionu výsledek úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atlétiku Madrid a vyhrála 2:1. Dařilo se i Bayernu, který si poradil s Benfikou Lisabon 1:0.

Hra Barcelony v prvním poločase úvodního čtvrtfinálového duelu na Nou Campu rozhodně hodna obhájce trofeje nebyla. Atleti byli mnohem aktivnější a šance Barcelony byly sporadiceké a prakticky neznamenaly žádné nebezpečí pro Oblakovu branku. Toho hosté využili a po přihrávce středem hřiště se prosadil Torres.

Přemotivovaný španělský útočník však nedohrál ani poločas. Po druhé žluté kartě musel totiž předčasně pod sprchy a Barca vycítila šanci. Po změně stran na madridský celek vlétla a spustila ofenzivní kolotoč, který přinesl ovoce.

O vyrovnání se postaral Suárez a podruhé narvaný stadion rozjásal přesnou hlavičkou opět uruguayský reprezentant. Další branku už fanoušci v Barceloně neviděli a po výhře 2:1 půjde do odvety v lepší pozici Barca.

Úvodní čtvrtfinálová utkání Ligy mistrů:

FC Barcelona - Atlético Madrid 2:1 (0:1)

Branky: 63. a 74. Suárez - 25. F. Torres. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Busquets, Suárez, Mascherano - F. Torres, Koke, Filipe Luís, Griezmann, Lucas, Oblak, Fernández. ČK: 35. F. Torres. Diváci: 88.534.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Piqué, Alba - Rakitič (64. Rafinha), Busquets (80. Roberto), Iniesta (83. Turan) - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Atlético: Oblak - Juanfran, Lucas, Godín, Filipe Luís - Koke, Gabi, Saúl (90. Correa) - Griezmann (76. Partey) - Carrasco (53. Fernández), F. Torres. Trenér: Simeone.

Bayern Mnichov - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 2. Vidal. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Ribéry, Bernat - Jonas, Lindelöf. Diváci: 70.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich (60. Martínez), Alaba, Bernat - Vidal - Douglas Costa (70. Coman), Müller (85. Götze), Thiago, Ribéry - Lewandowski. Trenér: Guardiola.

Benfica: Ederson - Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu - Fejsa, Sanches - Pizzi (90.+1 Samaris), Gaitán - Jonas (83. Salvio), Mitroglu (70. Jiménez). Trenér: Vitória.