Vrba do Zenitu, Jarolím k reprezentaci a Kozel do Slavie?

Vrba do Zenitu, Jarolím k reprezentaci a Kozel do Slavie?

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] S nečekaným vývojem v pražské Slavii se roztrhl pytel spekulací a „zaručených zpráv“. Hlavně, jak by to mohlo v blízké budoucnosti vypadat. Dlouhodobé „předpovědi fotbalového počasí v Česku“ na druhé pololetí roku 2016 z dobře informovaných „meteorologických“ kruhů samozřejmě závisí na tom, jak dopadne Synot liga a červnové EURO 2016.

Torres? Barca je chráněná UEFA a rozhodčími. Je to smutné

Pokud by však konečně výsledky českého týmu, případně i Slavie, neskončily podle představ odpovědných šéfů, jsou už připraveny nejrůznější scénáře. Ostatně o zájmu Zenitu Petrohrad o trenéra národního týmu Pavla Vrby se psalo už koncem minulého roku, jako první přinesl tuto zprávu deník Sport. Tenhle eventuální trenérský přestup by však mohl vyvolat vlnu dalších velkých rošád.

Takže takhle se to po Praze dnes vypráví:
- Pavel Vrba (dnes český národní tým) – Zenit Petrohrad
- Karel Jarolím (dnes FK Mladá Boleslav) – český národní tým
- Dušan Uhrin mladší (dnes Slavia Praha) – FK Mladá Boleslav
- Luboš Kozel (dnes Dukla Praha) – Slavia Praha.


Všechno to do sebe zapadá. Karel Jarolím už byl v minulosti reprezentačnímu celku velmi blízko - ještě za vlády svazového předsedy, svého přítele a bývalého trenérského spolupracovníka Ivana Haška. Jenže tehdy dal přednost Slavii a po roce toho nejspíš litoval. Nyní by se tím splnil velký Jarolímův cíl.

O Luboši Kozlovi se v souvislosti se Slavií mluví už velmi dlouho, ostatně v červenobílém dresu prožil svá nejlepší léta. Byl by to logický přesun. Možná i s dalším zasloužilým slávistou, dnes jeho asistentem v Dukle, Janem Suchopárkem.

A Dušan Uhrin mladší si udělal trenérské jméno v Mladé Boleslavi, kterou v roce 2006 přes slavný Olympique Marseille posunul do „velké“ Evropy. A majitel středočeské klubu Josef Dufek dobře ví, že s mladým Uhrinem vybojovala „Bolka“ ligové stříbro i bronz.

Pohádka o tom, jak Šimáně prodával Slavii



Ve fotbalovém zákulisí se toho hodně povídá hodně. V posledních dnech třeba oživla pohádka o tom „Jak Číňané z firmy CEFC k fotbalové Slavii přišli“ aneb „Jak odstupující předseda klubu Jiří Šimáně přes Jaroslava Tvrdíka Slavii Číňanům prodal“.

Ve středu ji v deníku Sport oživil Ondřej Škvor: „Jiří Šimáně a Jaroslav Tvrdík se kdysi potkali u jistého leteckého byznysu a potom po čase znovu. Rozuměli si a pak se prý během čtvrthodiny, jen tak mimochodem, dohodli na záchraně Slavie“.

Tak to je ta pěkná pohádka pro romantické fanoušky.

A pak existuje ještě drsnější verze pro realisty a otrlejší povahy: „Ctihodný podnikatel prodával část své letecké společnosti a požadoval za to prý miliardu. Jenže Číňané chtěli dát jen 800 milionů. Dobře, ale k tomu si ještě za 200 milionů koupíte opuštěnou vílu Slávinku, řekl moudrý byznysmen. Tak jo, řekli Číňané a dobrá věc se podařila. Akorát podnikatelův společník, který shodou okolností tu leteckou společnost zakládal, byl trochu smutný, protože tak přišel o pár milionků.“

Tak si vyberte, které pohádce chcete věřit.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK