Hazard konečně skóroval, ve finále FA Cupu jsou rudí ďáblové

[tag]OBSAHUJE VIDEA[/tag]Eden Hazard se poprvé v sezóně prosadil v Premier League. Nakonec vstřelil dvě branky a Chelsea rozdrtila Bournemouth. Ještě lépe si vedl Manchester City, naopak Liverpool ztratil s Newcastlem. V Německu se titulu znovu přiblížil Bayern, ve Španělsku poté udržel naději Real Madrid. Ten prohrával s Vallecanem 2:0, nakonec ale tři body bere. Finále FA Cupu si poté zahraje Manchester United, jenž zdolal Everton.

Paříž sleduje Icardiho z Interu

V anglické lize jsme viděli gólové hody, ve čtyřech zápasech padlo nádherných 19 branek. Naplno bodovaly Manchester City, Southampton i Chelsea, ztratil naopak Liverpool.

Ten doma vedl po fantastických střelách Sturridge a Lallany již 2:0, tento náskok ale znovu neudržel. Ve 48. minutě po přihrávce Anity snížil Cissé, v 66. minutě vyrovnal Colback. Vynikající utkání nakonec nabídlo dělbu bodů, Newcastle jistě v boji o udržení bod bere.

Poprvé v sezóně se za Chelsea prosadil Eden Hazard. Přízemní ranou z dvaceti metrů propálil Boruce a zvyšoval už na 0:2. Bournemouth vzápětí sice snížil, ale ve druhé půli skórovali jen hosté. V 71. minutě přeloboval Boruce Willian, v první minutě nastavení se poté po skvělé práci Matiče podruhé trefil Eden Hazard.

V Německu má opět k titulu blíž Bayern, který nedal šanci berlínské Herthě. Tři minuty po přestávce skóroval Arturo Vidal, deset minut před koncem definitivně rozhodl Douglas Costa. Dortmund sice zvítězil s přehledem nad Stuttgartem 3:0, prvnímu místu se ovšem nepřiblížil.

Do hry o španělský titul vstoupil v rámci 35. kola Real Madrid, který ale po čtvrthodině nebyl v nejlepší situaci. Po trefách Embarby a Mikua prohrával o dvě branky. Gareth Bale sice před přestávkou snížil, ale Real srazilo na kolena zranění Karima Benzemy, který musel ještě před pauzou střídat.

Bílý balet se z toho ovšem oklepal, střídající Lucas sedm minut po pauze vyrovnal a hrdinou se nakonec stal Gareth Bale. Ten v 81. minutě využil chyby domácí obrany a propálil gólmana Carlose. Šance Realu tak žijí i po 35. kole. Uspěl i madridský rival, Atlétiko nejtěsnějším rozdílem zdolalo Málagu. O jedinou branku se postaral střídající Correa.

V semifinále FA Cupu zvítězil Manchester United, po velkém boji zdolal Everton 2:1. Rudí ďáblové se dostali do vedení díky trefě Fellainiho. Z penalty mohl následně vyrovnat Lukaku, De Gea ovšem skvěle zasáhl.

V 75. minutě se ale Everton dočkal vyrovnání, míč si do vlastní branky srazil Smalling. Nakonec se ale neprodlužovalo, ve třetí minutě nastavení Herrera vysunul Martiala a ten střelou k levé tyči překonal Roblese.

Bundesliga - 31. kolo:

Hertha - Bayern 0:2 (48. Vidal, 79. Douglas Costa)
Ingolstadt - Hannover 2:2 (10. Morales, 25. Hartmann - 58. Sakai, 82. Kiyotake)
Köln - Darmstadt 4:1 (4. a 35. Modeste, 52. a 75. Risse - 12. Gondorf)
Stuttgart - Dortmund 0:3 (21. Kagawa, 45. Pulisic, 56. Mchitarjan)
Wolfsburg - Augsburg 0:2 (1. Finnbogason, 57. Altintop)
Schalke - Leverkusen 2:3 (14. Choupo-Moting, 29. Sané - 54. Brandt, 56. Bellarabi, 60. Hernández)

Premier League - 35. kolo:

Manchester City - Stoke 4:0 (35. Fernando, 43. z penalty Agüero, 64. a 74. Iheanacho)
Liverpool - Newcastle 2:2 (2. Sturridge, 30. Lallana - 48. Cissé, 66. Colback)
Aston Villa - Southampton 2:4 (45+1. a 85. Westwood - 15. Long, 39. a 71. Tadić, 90+4. Mané)
Bournemouth - Chelsea 1:4 (36. Elphick - 5. Pedro, 34. a 90+1. Hazard, 71. Willian)

FA Cup - semifinále:

Everton - Manchester United 1:2 (75. Smalling vlastní - 34. Fellaini, 90+3. Martial)

Serie A - 35. kolo:

Primera División - 35. kolo:

Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3 (7. Embarba, 14. Miku - 35. a 81. Bale, 52. Lucas)
Atlético Madrid - Málaga 1:0 (62. Correa)

Ligue 1 - 35. kolo:

Toulouse - Lyon 2:3 (50. Tisserand, 82. Ben Yedder - 73. Grénier, 80. Lacazette, 85. Tolisso)