Plzeň slaví titul, naopak Baník má definitivu sestupu

Viktoria Plzeň doma porazil ostravský Baník 2:0 a s předstihem oslavila obhajobu mistrovského titulu. To Baník prohrou stvrdil svůj sestup do FNL. V dalších zápasech uspěl Liberec, který si výhrou nad Brnem zajistil minimálně předkolo Evropské ligy, a také Sigma Olomouc, která nevzdává svůj boj o udržení.

Benzema je zase zraněn

Liberec to proti Brnu neměl vůbec jednoduché, díky výhře 4:2 si ovšem s předstihem zajistil minimálně předkolo Evropské ligy. Góly padaly U Nisy až po pauze, v 53. minutě se se štěstím odrazil míč k Folprechtovi a ten ho poslal přesně do levého horního rohu.

Jenže už za sedm minut vedli hosté, dvakrát se trefil Lukáš Zoubele a s Libercem to nevypadalo dobře. Jenže v 64. minutě přišel na hřiště Matěj Pulkrab a o pět minut později hlavičkou vyrovnal. Uběhla jen necelá minuta a Liberec šel do vedení. Melichárek sice první ránu Breiteho vyrazil, na dorážku Bakoše už ale nestačil.

Definitivní pojistku přidal dvě minuty před koncem Daniel Bartl a Liberec tak v domácím prostředí zvítězil nad Brnem 4:2.

Důležitou výhru si připsala i Sigma, doma porazila Jablonec 2:1 a na nesestupovou pozici ztrácí jediný bod. Ten dnes v uvozovkách získala Příbram, která pokračuje v mizerných jarních výkonech. Bod získala Příbram až díky vlastní brance Hanouska tři minuty před koncem.

Večer poté sehrála svůj zápas Plzeň, která bez problémů zdolala Ostravu a slaví zaslouženou obhajobu titulu. K vítězství nakročila Viktorka ve 32. minutě, když v brance zaspal Šrom a výsledkem byla penalta pro domácí.

K ní se postavil Patrik Hrošovský a míč umístil přesně k pravé tyči. Druhá branka přišla v 54. minutě, Šrom sice vyrazil ránu Ďuriše, ale na dorážku Koláře už nestačil.

Šrom kromě své chyby před první branku chytal výborně a zneškodnil dále pokusy Ďuriše nebo Petržely. Plzeň už neskórovala, ale to ji mrzet nemusí. Viktoria Plzeň obhájila titul a stává se mistrem pro sezónu 2015/16.

Synot liga - 27. kolo:

Liberec - Brno 4:2 (53. Folprecht, 69. Půlkrab, 70. Bakoš, 88. Bartl - 56. a 60. Zoubele)
Příbram - Dukla 2:2 (68. z penalty Pilík, 87. vlastní Hanousek - 33. Mareš, 54. Albiach)
Olomouc - Jablonec 2:1 (27. Šindelář, 63. Ordoš - 43. Mihálik)
Slovácko - Zlín 1:1 (60. Kone - 84. Diop)
Plzeň - Ostrava 2:0 (32. Hrošovský z penalty, 54. Kolář)