První příprava: s Maltou jasně a bez inkasované branky!

První přípravný zápas na EURO se svěřencům trenéra Vrby vydařil. V alpském Kufsteinu v rámci předfrancouzského soustředění zdolali svěřenci trenéra Vrby Maltu 6:0 (3:0). Vůbec poprvé tak česká reprezentace pod trenérem Vrbou nedostala gól. I tato statistika se počítá!

Čeští reprezentanti diktovali tempo od prvních minut, Malta se jen bránila nájezdům české útočné vozby. Bylo jen otázkou času, kdy se prosadí střelecky. A stalo se tak hned z první vážnější situace, k míči se asi 28 metrů před brankou Bonelliho dostal Plašil, jehož střelu maltská obrana lehce tečovala, ale v cestě do branky nezabránila.

Druhá branka už padla po vypracované akci po ose Limberský – Krejčí – Škoda dorážel z malého vápna slavistický útočník. Vydařený návrat do reprezentace oslavil gólově i stoper Hubník, v závěru poločasu uklidil do sítě centr z pravé strany z kopačky Plašila.

Po změně stran dal trenér Vrba šanci i dalším členům širšího kádru, v útoku se objevila dvojice Lafata s Necidem, gólově se prosadil první z nich, když dorazil do sítě vlastní hlavičku. Skóre uzavřel po gólu Necida mladý Schick. Úroveň zápasu ovlivnil i vytrvalý déšť.

Druhý zápas alpského soustředění sehraje Česko ve středu od 18 hodin v Innsbrucku proti Rusku.

Branky: 15. Plašil, 32. Škoda, 40. Hubník, 74. Lafata, 81. Necid, 90.+1. Schick.

Sestava Česka – I. poločas: Čech – Kadeřábek, Sivok, Hubník, Limberský – Pavelka, Plašil – Šural, Rosický, Krejčí – Škoda. II. poločas: Koubek – Kadeřábek (66. Mareček), Hubník, Sivok, Grebre Selassie - Skalák, Pavelka (66. Schick), Rosický (66. Kolář), Darida - Necid, Lafata.