Ďuriš, Kucka a spol. šokovali Němce, Španělsko táhl Nolito

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Úřadující světoví šampioni z Německa si v neděli pozvali do Augsburgu další účastníky evropského šampiona ze Slovenska.

Šest evropských rekordů, které nedrží duo Ronaldo-Messi

A v WWK Areně se k velkému překvapení německých fanoušků děly věci. Favorit šel sice do vedení zásluhou proměněného pokutového kopu Maria Gómeze z Besiktase Istanbul, ovšem poté už úřadovali pouze naši východní sousedé vedení koučem Jánem Kozákem.

Těsně před konce první půlde udeřili po přihrávkách Dudy a Weisse Marek Hamšík z Neapole a plzeňský Ďuriš a pár minut po změně stran se po vybídnutí Hrošovského prosadil Juraj Kucka z AC Milán.

Löwův soubor už pak s výsledkem nic neudělal, ani když přišli do hry například Brandt, Weigl nebo Schürrle.

V dalším zajímavém klání, tentokráte na neutrálí půdě ve švýcarském St. Gallenu, narazilo Španělsko na Bosnu a Hercegovinu.

Na střely vyhráli obhájci evropské tituly 13:6, na góly pak 2:1, o což se v 11. a 18. minutě postaral kanonýr Celty Vigo Nolito.

Korekci výsledku pak udělal Spahič, jenž rozvlnil síť za brankářem Sergiem Asenjem po přihrávce Pjaniče. Ten byl však v nastavení první půle vyloučen a Azpilicueta, Bellerín, Aduriz a spol. tak hráli celý druhý poločas přesilovku. Tu pak ve čtvrté mnutě nastavení využil střídající žolík Pedro, jenž upravil výsledek na konečných 3:1.