Morata, Nolito a spol. Turkům nic nedovolili a jsou v osmifinále

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Páteční program na Euru odstartovalo dění ve skupině E. Na Stadium Municipal v Toulouse, kde si před pár dny zahrál i český národní tým, se utkala Itálie se Švédskem.

Jsi nový? Vyber si svůj bonus a vsaď si na EURO

Svěřenci Antonia Conteho se Švédy neprohráli od června 1998, čili již osmnáct let. V první půli byli diváci svědky pouze jedné střely na branku v podání Italů, kteří však na procentuální držení míče první půli prohráli poměrem 41:59 procentům.

První střídání přišlo po hodině hry. Nevýrazného střelce z prvního utkání Graziana Pellého, jenž během svého herního času nevyhrál ani jeden ze šesti absolvovaných osobních soubojů, nahradil žolík z Juve Simone Zaza.

Reprezentace Itálie neuhrála bezgólovou remízu už pětadvacet utkání v řadě. Když už se zdálo, že se tak stane, rozhodující zásah připravil skandinávské obraně Ěder, jenž pravačkou překonal Iksaksonna pokusem ze šestnácti metrů. Jen pro zajímavost - na šampionátu padlo po 87. minutě hned již 11 branek!

Zatímco Ibrahimovič a spol. zůstali po první prohře na francouzském turnaji na jednom bodu, vítězové z Apeninského poloostrova jsou na šesti bodech a mají jistý postup do osmifinálové fáze.

Úřadující mistři Evropy ze Španělska si připsali ve skupině D i druhé vítězství, čímž si zajistili postup do osmifinále. Při celkovém skóre 4:0, kdy David de Gea ještě neinkasoval, působí jinak, než tomu bylo na MS 2014 v Brazílii.

V pátek večer v Nice se jim podařilo přehrát Turecko 3:0. Hlavním hrdinou na stadionu s názvem Allianz Riviera byl mladý Álvaro Morata z Juventusu, který si připsal dvě branky. O další trefu se pak postaral zkušenější Nolito z Celty Vigo. Del Bosqueho vítězové mimochodem vyhráli na střely na branku 6:0.