Rosický si návrat výhrou neosladil, Sparta remizovala

Jeden ze šlágrů 6. kola První české ligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví vítěze neměl. Po několika dobrých zákrocích Tomáše Koubka a první dvacetiminutovce Tomáše Rosického po návratu domů, si oba týmy rozdělily po bodu za remízu 2:2. Na čele tabulky se tak osamostatnil Fastav Zlín.

V prvním poločase se hosté dostali do několika slibných šancí a nebýt pohotového a mrštného brankáře Tomáše Koubka, nezačali by domácí nejlépe. Nakonec se trochu otřepali a po standardní situaci z dorážky otevřel skóre osvědčený kanonýr David Lafata. Ještě do přestávky ale za Boleslav zaslouženě vyrovnal Mebrahtu.

Ve druhé půli šli znovu do vedení Sparťané, na přední tyči se po rohovém kopu Karavajeva hlavou prosadil Josef Šural. Boleslavští se ale nevzdal a o pět minut později bylo znovu srovnáno. Postaral se o to Jan Chramosta, když využil špatné respektive žádné komunikace mezi obránci Sparty.

Zápas nebyl významný pouze ze stránky kvality kádru obou týmů, které hrají na špici, ale hlavně proto, že se jednalo o velký návrat Tomáše Rosického. Dlouho očekávaný moment nakonec přišel v 72. minutě, kdy "Malý Mozart" vystřídal Lukáša Váchu.

Krátce po nástupu Rosického na plochu měl obrovskou šanci hostující Tomáš Přikryl, Koubek se ale znovu vytáhl. Žádný další velký rozruch už potom nenastal, a tak se oba celky rozešly smírně, což nejvíce nahrává Zlínu, který si nyní upevnil vedení v tabulce.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky:
36. Lafata, 54. Šural - 42. Mebrahtu, 59. Chramosta. Karty: 71. Vácha (SPA), 74. Lafata (SPA) – 24. Fabián (MBL), 86. Diviš (MBL). Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Hrabovský. Diváci: 14 091.

AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mario Holek, M. Kadlec, Nhamoinesu – Vácha (72. Rosický), Mareček – V. Kadlec, Čermák (30. Juliš), Josef Šural (77. Pulkrab) – Lafata (C).

FK Mladá Boleslav: Diviš – Pauschek, Hůlka, Da Silva, Fleišman – Přikryl, Kúdela (C), Mareš (89. Valenta), Fabián (84. Kalabiška) – Mebrahtu, Chramosta (86. Klobása).