Budějovice možnost vést tabulku odmítly, Sokolov uspěl na půdě Žižkova

Osmým kolem pokračovala v sobotu Fotbalová Národní Liga. V Pardubice se představilo Znojmo, které na východě Čech vyhrálo 1:0. Třinec ve slezském derby doma remizoval s Opavou 3:3. Hrála se i třetí liga na obou stranách republiky.

České Budějovice mohly jít v tabulce na první místo, ale díky domácí remíze se musí smířit se stejným bodovým ziskem jako Opava či Hradec Králové. Skóre otevřel ve 28. minutě Sumský z penalty, ale ještě do změny stran dokázal odpovědět Táborský. Druhý poločas branku nenabídl, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Viktoria Žižkov se v nové sezóně opět hledá. Pražský klub podlehl před vlastními diváky Baníku Sokolov 1:2. Hosté zaútočili v první půli, kdy se střelecky prosadili Přeučil a Kosák. Ve druhém poločase dokázal snížit jen Podrazký.

FNL, 8. kolo:

Třinec - Opava 3:3 (1:1)
Branky: 38. Ižvolt, 53. Juřena, 64. Šumbera - 24. Smola, 74. Simerský, 79. Kuzmanovič

Pardubice - Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 61. Růsek

Táborsko - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 68. Mysliveček, 72. Musiol - 36. Leibl.

Příbram - Olympia 1:3 (0:1)
Branky: 69. Skácel z penalty - 45. Ruml, 47. Bernardo, 75. Liener.

Varnsdorf - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 54. Breda - 78. Žondra.

Viktoria Žižkov - Baník Sokolov 1:2 (0:2)