Chrudim v ČFL jede, smetla i Vyšehrad! Diváky pobavily bláznivé gólové přestřelky

Tahákem 7. kola České fotbalové ligy byl bezesporu souboj druhého Vyšehradu s vedoucí Chrudimí. Hosté po výhře ještě navýšili svůj náskok na čele tabulky. Diváci se museli náramně bavit na zápasech ve Štěchovicích a Brozanech, kde padlo v obou případech po sedmi gólech a v obou případech se nakonec radovali domácí. Velkým překvapením je vítězství nováčka z Nymburka v Jirnech.

Dokáže někdo zastavit rozjetou Chrudim? Tuto otázku si pokládají nejen fanoušci, ale i samotní soupeři. A není se co divit. Východočeši šlapou jako dobře namazaný stroj a dávají na frak jednomu soupeři za druhým, naposledy si poradili ve šlágru kola i s Vyšehradem. Svěřenci kouče Pavla Jirouska o svém triumfu rozhodli během deseti minut po změně stran, kdy se trefili Dostálek s Vodrážkou.

Autor první chrudimské trefy se navíc vyhoupl do čela tabulky střelců. Na kontě má už šest přesných zásahů a o první místo se dělí s probuzeným kanonýrem Štěchovic Batkou. Ten se na stejnou metu dostal po bláznivé přestřelce s Čížovou. Domácí Štěchovice neudržely poločasové vedení 2:0 a v 73. minutě vedl nováček 3:2. V závěrečných devíti minutách ale strhli vítězství na stranu Štěchovic Sulík s Novákem.

Stejný výsledek se zrodil také v duelu Brozan s Pískem. Domácí tým vedený bývalým reprezentantem a vicemistrem Evropy 1996 Jiřím Němcem vedli i díky hattricku útočníka Chukwumy v 50. minutě už 4:0. Jihočeši ovšem nesložili zbraně a postupně snížili až na rozdíl jediného gólu. Srovnat už ale nedokázali a z Brozan odjeli s prázdnou.

Tři cenné body si do tabulky připsal Vltavín. Druhý pražský zástupce v ČFL si na svém hřišti poradil až nečekaně snadno s Královým Dvorem. Na výhře 3:0 se dvěma trefami podílel Pejša. Mužstvo kouče Martina Frýdka, dalšího vicemistra Evropy z roku 1996, a se rázem vyšvihlo na druhou příčku za suverénní Chrudim.

Z první třetiligové výhry se radují hráči Nymburka. Nováček třetí ligy přijel do Jiren s ne zrovna přívětivou bilancí – 7 odehraných zápasů, 1 bod a skóre 1:12. Na půdě tradičního účastníka ČFL se ovšem Polaban vytáhl a překvapivě vyhrál 3:1. I přes plný bodový zisk mu v tabulce patří předposlední 17. místo.

Ve středu 27. září má ČFL na programu zápasy vloženého sedmnáctého kola.

ČFL, 7. kolo:
Vyšehrad – Chrudim 0:2
(52. Dostálek, 62. Vodrážka, 150 diváků)
Vltavín – Králův Dvůr 3:0 (17. Schindler, 40. a 63. Pejša, 180 diváků)
Benešov – Zápy 0:1 (6. Růžek, ČK: 29. Laštovka – Valenta, 126 diváků)
Dobrovice – Převýšov 1:0 po pen. (190 diváků)
Jirny – Nymburk 1:3 (59. Pokorný – 4. Herčík, 40. Bodlák, 60. Kučaba, 100 diváků)
Domažlice – Ústí nad Orlicí 1:0 po pen. (300 diváků)
Benátky nad Jizerou – Litoměřicko 3:2 (14. Mařík, 76. Boček, 85. Kocourek – 10. Šimkovský, 33. Grunert, 180 diváků)
Štěchovice – Čížová 4:3 (24. Maruš, 34. Batka, 81. Sulík, 83. Novák – 50. Kočí, 51. Rozhoň, 73. Jirouš, 130 diváků)
Brozany – Písek 4:3 (8. Benda, 41., 48. a 50. Chukwuma – 55. Hanzlík, 70. Kočí, 84. Běloušek, 130 diváků)