Lídr MSFL zachraňoval remízu, konkurenti nezaváhali. Kanonýr Silný poslal HFK zpátky ke dnu

V deseti odehraných kolech Moravskoslezské fotbalové ligy se jen dvěma týmům podařilo obrat o body Velké Meziříčí. O víkendu lídr tabulky ztratil po domácí remíze s Líšní. Roli favorita naopak potvrdil Prostějov, který díky trefě kapitán Karla Kroupy udolal Hodonín. Už třináct gólů má na kontě nejlepší kanonýr MSFL Jan Silný z Kroměříže. Dvěma trefami rozhodl hanácké derby na půdě HFK Olomouc.

Do Velkého Meziříčí si na zápas s Líšní našlo cestu bezmála pět set diváků. A viděli zajímavý zápas. Po trefě Šuty z 10. minuty domácí vedli, ale brněnský celek zásluhou Minaříka a Vintra skóre otočil. Z vedení se ovšem radoval jen pár minut, na konečných 2:2 srovnal Komínek. Hosté ale museli odjíždět spokojení i s bodem, Líšeň je teprve druhým celkem, který dokázal Velké Meziříčí obrat o body.

Ztráty lídra využil Prostějov, kterému v domácím prostředí stačila k výhře nad Hodonínem jediná trefa kapitána Karla Kroupy z úvodu druhého poločasu. Prostějovský kouč Oldřich Machala měl ale ke spokojenost daleko. „Zápas jsme si zase udělali zbytečně těžký, trápíme se až do závěrečné minuty. Vše je způsobeno neproměněním vyložených šancí, které prostě proměnit musíme. Hapal nebo Langer měli zvýšit na 2:0, konečně takový zápas je třeba rozhodnout už v prvním poločase. Důsledkem je fakt, že musíme hrát až do konce a strachujeme se o výsledek,“ uvedl pro klubový web dlouholetý ligový obránce a legenda olomoucké Sigmy.

Trenér poraženého Hodonína František Komňacký uznal, že Prostějov byl lepším týmem. „Svým hráčům ve stavu, v kterém se momentálně nacházíme, nemám příliš co vytknout. Bojovali, snažili se. Ostudu jsme tu neudělali, ale domácí jsou nad naše síly,“ dodal korektně zkušený kouč.

Největší střelecká esa MSFL? Bývalí hráči Zbrojovky a mladý snajpr z Kroměříže

Porážku musel skousnout také další zkušenostmi opředený trenér Leoš Kalvoda. Ten před dvěma týdny nahradil Romana Sedláčka u HFK Olomouc a o víkendu vedl tým poprvé po svém návratu doma v souboji hanáckých celků proti Kroměříži. Hrdinou zápasu se stal hostující útočník Jan Silný. Dvěma rychlými trefami rozhodl o výhře Hanácké Slavie 2:1 a v čele tabulky nejlepších střelců MSFL má na kontě už třináct zářezů. Kroměříž se posunula na „bronzový“ stupínek, HFK naopak po výhře Mohelnice na uničovské půdě klesl zpátky na poslední místo.

Po ne zrovna povedeném vstupu do sezony pomalu stoupá tabulkou vzhůru Hlučín. Kdysi druholigový celek navázal na tříbodový zisk z Mohelnice z minulého kola a plný bodový zisk vybojoval také v domácím duelu s Vyškovem. Hlučínští přehráli tým kouče Jana Trousila až nečekaně snadno 4:0. Jednou brankou se na tom podílel i Dominik Kraut, bývalý útočník ostravského Baníku.

MSFL, 10. kolo:
Otrokovice – Petřkovice 2:1 (19. Škubník, 36. Kavumbagu – 83. Latocha)
Prostějov – Hodonín 1:0 (51. Kroupa, ČK: 42. Fojtík – H)
Hlučín – Vyškov 4:0 (8. Dostál, 14. Kraut, 57. Krejčí, 69. Foltyn)
HFK Olomouc – Kroměříž 1:2 (69. Hornich – 15. a 21. Silný)
Rýmařov – Valašské Meziříčí 2:4 (74. Harazin, 89. Dydowicz – 7. Byrtus, 32. a 86. Gregáň, 79. Výmola)
Hulín – Uherský Brod 2:0 (43. Šrom, 87. Otruba)
Uničov – Mohelnice 1:2 (6. Komenda – 49. Woitek, 86. Čank)
Velké Meziříčí – Líšeň 2:2 (10. Šuta, 73. Komínek – 51. Minařík, 70. Vintr)