Šlágr MSFL se hrál pod umělým osvětlením. Výhru Velkého Meziříčí trefily exligové opory

Souboj třetího s prvním týmem tabulky nabídl program 11. kola Moravskoslezské fotbalové ligy. Kroměříž v utkání hraném pod umělým osvětlením a před pětistovkou diváků prohrála s vedoucím Velkým Meziříčím, v jehož dresy opět zazářili někdejší ligoví hráči. Atraktivní zápas se hrál také v Líšni, kam zavítal Prostějov. Ke změně došlo na opačném pólu tabulky. HFK Olomouc přenechal poslední místo Mohelnici.

V Kroměříži byl k vidění velmi zajímavý zápas. Zejména v první půli oba celky potvrzovaly své postavení v tabulce. Skóre otevřel po čtvrthodině hry kanonýr Hanácké Slavie Silný, který si pojistil prvenství v tabulce střelců už svým čtrnáctým přesným zásahem. Ani on se ovšem moc dlouho nerasoval. Hosté za podobně krátkou dobu stihlo skóre otočit, a to zásluhou bývalých ligových hráčů Dolejše a Simra.

Velké Meziříčí je i nadále s 29 body na kontě lídrem MSFL. Na čele má pětibodový náskok před  druhým Prostějovem, který si přivezl bod z Líšně za remízu 1:1. Brněnský celek poslal do vedení ve 14. minutě Frimmel, o minutu později ale srovnal Zapletal. Další gól už nepadl. „Soupeři jsme nabídli dvě, tři brejkové situace. Z nich jsme dostali gól, což mě mrzí, protože jsme na to upozorňovali. V druhém poločase jsme byli lepším mužstvem s nejméně třemi brankovými příležitostmi. Hapal má smůlu, trefil břevno. Je to škoda, ztratili jsme dva body,“ mrzelo po utkání prostějovského trenéra Oldřicha Machalu.

Syn Hapala slýchával, že je protekční dítě. Bral jsem to jako motivaci, říká opora Prostějova

Na třetí příčku se vrátil Vyškov. Tým kouče Jana Trousila bral všechny body po domácí výhře 1:0 nad Uničovem. Jedinou trefu obstaral v prvním poločase Božovič. Do výborné formy se dostává Hlučín, o víkendu vyhrál už třetí zápas v řadě. Tentokrát vyhrál až nečekaně hladce 3:0 na půdě Valašského Meziříčí. Hosté o osudu utkání rozhodli v závěru prvního poločasu, kdy si během tří minut vypracovali dvougólový náskok. Hlučín se posunul na osmou pozici.

Ke změně došlo také na spodku tabulky MSFL. HFK Olomouc pod staronovým koučem Leošem Kalvodou vybojoval bod po remíze 1:1 v Uherském Brodě, díky kterému se odlepil ode dna. Na poslední místo klesla Mohelnice. Ta nedokázala navázat na překvapivé vítězství z Uničova a v domácím prostředí prohrála 1:3 s Hulínem.

MSFL, 11. kolo:
Kroměříž – Velké Meziříčí 1:2 (13. Silný – 17. Dolejš, 27. Simr)
Líšeň – Prostějov 1:1 (14. Frimmel – 15. Zapletal)
Uherský Brod – HFK Olomouc 1:1 (5. Mančík – 85. Krejčí)
Vyškov – Uničov 1:0 (35. Božovič)
Mohelnice - Hulín 1:3 (40. Svoboda – 16. Kostka, 62. Motal z pen., 68. Ondřejka)
Petřkovice – Rýmařov 3:2 (34. Špavelko, 66. Neumann z pen., 92. Lokša – 70. Kocúr, 82. Dydowicz)
Hodonín – Otrokovice 3:1 (45. a 90. Žák, 60. Polách z pen. - 17. Elekana)
Valašské Meziříčí – Hlučín 0:3 (40. Malý vl., 43. Málek, 80. Štefek)