Divoké a vyostřené derby v MSFL: Devět žlutých karet, tři vyloučení a pět gólů!

Jednoznačným tahákem víkendového 12. kola Moravskoslezské fotbalové ligy bylo hanácké derby Prostějova s Kroměříží. Emočně vypjatou bitvu o čelo tabulky plnou karetních trestů, kterou okořenilo hned pět gólů, nakonec zvládli lépe hosté z Kroměříže. Venku se dařilo podle papírových předpokladů také Velkému Meziříčí. Lídr MSFL potvrdil roli favorita na půdě tápajícího HFK Olomouc a navýšil svůj náskok na čele tabulky.

Kroměříž dostal v Prostějově do vedení vicemistr světa do 20 let z roku 2007 Okleštěk, který parádně zakrouceným volným přímým kopem od postranní čáry dokonale zaskočil brankáře Jíchu. Za domácí vyrovnával obránce Rus. Krátce před odchodem do kabin musel po faulu na kroměřížského kanonýra Silného a druhé žluté kartě hřiště předčasně opustit Pančochář. Domácím se to ale moc nelíbilo a vznikla potyčka, kvůli které se pár minut nehrálo. Červenou kartu nakonec dostal rovnou jen hostující Kovář.

Po hodině hry šla do vedení opět hostující Slavia zásluhou Elšíka, který využil zaváhání gólmana Jíchy s obráncem. V 76. minutě přidal třetí branku Kroměříže Blanař a vypadalo to na poklidný závěr. Minutu před koncem ovšem fauloval ve vápně Hloch, po druhé žluté kartě byl vyloučen a z penalty snížil prostějovský kapitán Kroupa. Srovnat už ale domácí nestihli a Kroměříži dovolili, aby se na ně v tabulce bodově dotáhla.

Kdo také trénuje v MSFL? Bílkův asistent u nároďáku i ligové stálice se stovkami startů

Oba celky ztrácejí po 12. kole na vedoucí Velké Meziříčí shodně osm bodů. Lídr tabulky MSFL totiž nedovolil překvapení na hřišti HFK Olomouc, kde vyhrál 3:1. Svěřenci kouče Leoše Kalvody ovšem nedali favoritovi nic zadarmo.

„Postavení týmů v tabulce sice mohlo svádět k tomu, že mělo jít o jasnou záležitost. Ovšem nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Myslím, že jsme začali dobře, vytvořili jsme si i pár slibných šancí. Po vstřelené brance jsme trochu upustili z naší hry a soupeře pustili do šancích. Po změně stran se dlouho nic moc nedělo, i když jsme zápas kontrolovali. Potom jsme zase trochu víc zabrali, z čehož vyústily dvě krásné branky a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Škoda, že jsme v závěruz neuhlídali rohový kop, po kterém jsme domácím dovolili snížit na 1:3. Celkově si ale myslím, že jsme byli lepším týmem. Naše kvalita rozhodal,“ zhodnotil utkání záložník Velkého Meziříčí Robin Demeter, který se postaral o třetí gól svého týmu.

Výtečnou formu potvrdili hráči Hlučína. Tentokrát si vyšlápli i na Petřkovice s novým koučem Filipem Smékalem a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Slavili po těsné výhře 2:1. Potřetí za sebou vybojoval plný bodový zisk Hulín, který si vyšlápl na silný Vyškov. Vítězství 2:1 zařídil gólem z 88. minuty Minář.

Program 12. kola MSFL měl v neděli zakončit duel Uničova s Valašským Meziříčím. Utkání bylo ovšem kvůli podmáčenému hřišti odloženo. Náhradní termín je stanoven na středu 25. října.

MSFL, 12. kolo:
Otrokovice – Líšeň 1:0 (3. Kavumbagu)
Hulín – Vyškov 2:1 (69. Ondřejka, 88. Minář – 87. Studený z pen.)
Prostějov – Kroměříž 2:3 (32. Rus, 89. Kroupa z pen. - 22. Oklešťek, 64. Elšík, 76. Blanař, ČK: 44. Pančochář – 44. Kovář, 89. Hloch)
Rýmařov – Hodonín 3:2 (2. a 54. Furik, 64. Dydowicz z pen. – 13. Hesek, 93. Žák)
Hlučín – Petřkovice 2:1 (53. Hudeczek, 59. Kraut - 71. Lokša, ČK: 58. Polášek – P)
HFK Olomouc – Velké Meziříčí 1:3 (89. Horka – 18. Bouček, 61. Dolejš, 70. Demeter)
Uherský Brod – Mohelnice 2:0 (38. Sklenář, 63. Dolina)