Lídr poprvé na kolenou! Prostějov vyplenil v dalším taháku MSFL Velké Meziříčí

Program 13. kola MSFL nabídl další souboj týmů, které patří mezi největší adepty na celkové prvenství. Lídr z Velkého Meziříčí vůbec poprvé v nové sezoně poznal hořkost porážky, když doma prohrál s Prostějovem. Doma vybojovala plný bodový počet Kroměříž, parádní formu potvrdil Hlučín, který vyhrál už popáté v řadě. Na dno tabulky se vrátil HFK Olomouc.

Minulý týden žila Moravskoslezská fotbalová liga vyhroceným a emocemi nabitým hanáckým derby Prostějova s Kroměříží (2:3). O tomto víkendu byl na programu další velký tahák – Prostějov se představil na hřišti vedoucího Velkého Meziříčí. Šlágr kola byl ovšem ohrožen terénem na hranici regulérnosti. Ještě čtvrt hodiny před výkopem nebylo zcela jasné, jestli se bude hrát. Zápas nakonec začal s patnáctiminutovým zpožděním.

Přes tři stovky diváků se dočkaly prvního gólu už v 15. minutě, kdy poslal Prostějov do vedení Šteigl. Ještě do konce poločasu sice srovnal z pokutového kopu jeden z exligistů v sestavě Velkého Meziříčí Dolejš, ovšem po změně stran měli navrch hosté, jejichž převahu přetavil ve vítězný gól kapitán týmu Kroupa. Velké Meziříčí prohrálo vůbec poprvé a na prvním místě má už jen pětibodový náskok před Prostějovem a Kroměříží.

Slavia, která hraje své domácí zápasy v pátek v podvečer, si doma poradila 3:2 s Otrokovicemi. Domácího favorita poslal v 52. minutě do vedení z penalty svou již patnáctou trefou nejlepší střelec MSFL Silný. Odstartoval tím divácky atraktivní podívanou, kterou okořenily čtyři góly během pouhých osmi minut. Dvakrát skórovali domácí, dvakrát hosté. Více branek už nepadlo a Kroměříž dokázala navázat na tříbodový zisk z předchozího kola z horké prostějovské půdy.

Kdo zastaví Hlučín s exligistou Krautem?

K nezastavení je momentálně Hlučín. Kdysi druholigový celek oslavil o víkendu již pátou výhru v řadě, tentokrát si odvezl všechny tři body z Hodonína. Pod vítězství 2:1 se podepsal zejména Dominik Kraut. Někdejší útočník ostravského Baníku či Příbrami vstřelil oba góly Hlučína, který se v tabulce vyhoupl už na sedmou pozici.

Od utkání Mohelnice s HFK Olomouc, dvou nejhorších celků MSFL se očekával vyrovnaný souboj a boj o každý metr. Opak byl pravdou. Více než dvě stovky diváků viděly jednoznačnou záležitost v podání domácích. Mohelnice vedla po poločase 2:0, další dvě branky přidala po hodině hry a v závěru přidala i pátou a šestou branku. Hattrickem zazářil Marek Šichor. Tým kouče Leoše Kalvody po ostudné porážce 1:6 klesl znovu na úplné dno, kde vystřídal právě Mohelnici.

Nepříznivé počasí, které sužovalo celou republiku, nedovolilo odehrát z víkendového programu jen duel mezi Valašským Meziříčí a Hulínem.

MSFL, 12. kolo:
Kroměříž – Otrokovice 3:2 (52. Silný z pen., 61. Krhut, 64. Neubert – 63. Dobeš z pen., 68. Slaný)
Líšeň – Rýmařov 2:1 (36. Fall, 43. Malík – 69. Ondruška)
Mohelnice – HFK Olomouc 6:1 (11., 29. a 87. Šichor, 62. Fišara, 66. Woitek z pen., 91. Zhang – 79. Schmidt)
Petřkovice – Uničov 0:2 (83. a 88. Krč)
Vyškov – Uherský Brod 4:0 (33. Krejčí, 74. Matocha, 82. Božovič, 88. Jeřábek)
Hodonín – Hlučín 1:2 (64. Paděra – 50. a 81. Kraut)
Velké Meziříčí – Prostějov 1:2 (27. Dolejš z pen. - 15. Šteigl, 73. Kroupa)