Lídr MSFL opět prohrál, dochází mu dech? Kroměříž otočila 5 góly za 20 minut!

Situace v nejvyšších patrech Moravskoslezské fotbalové ligy se začíná zamotávat. Dlouho suverénní Velké Meziříčí muselo ve 14. kole skousnout už druhou porážku v řadě, když překvapivě padlo v Otrokovicích a na prvním místě má už jen dvoubodový náskok před Prostějovem a Kroměříží. Další dva aspiranti na postup ve venkovních zápasech nezaváhali. Kroměříž navíc předvedla v Rýmařově povedenou střeleckou show.

Velké Meziříčí přišlo po domácí porážce ve šlágru s Prostějovem o šanci na bodový zisk v Otrokovicích po vyloučení jedné ze svých největších opor. Exligový Dolejš dostal v 68. minutě za kopnutí soupeře v souboji o míč v nepřerušené hře rovnou červenou kartu. Oslabený lídr bezbrankovou remízu v deseti neudržel. Domácí Viktoria přesilovku využila dvěma trefami v závěrečné desetiminutovce a díky třetí výhře v sezoně si upevnila 13. příčku v tabulce.

Zaváhání vedoucího celku využil Prostějov. Na půdě posledního HFK Olomouc hrál sice už od šesté minuty proti deseti, ovšem na tři body se možná až nečekaně natrápil. Definitivní klid do řad loňského účastníka druhé ligy vnesla až 71. minuta a trefa Šteigla znamenající vedení hostů 3:1. Poté vítězství favorita ještě navýšil proměněnou penaltou kapitán Kroupa.

„Hrát celý v deseti proti tak kvalitnímu a zkušenému mužstvu, jakým je Prostějov, je velmi složité. I když výsledek vypadá krutě, podali hráči i v deseti slušný výkon. Určitě se nemají za co stydět,“ řekl k utkání kouč HFK Leoš Kalvoda. „Soupeřovo vyloučení nám spíš ublížilo, úplně jsme přestali hrát. Domácí měli víc ze hry, nestíhali jsme. V jednom případě nás zachránil brankář Neoral. Nemohu počítat s tím, že venku vždy podáme výborný výkon. Důležité jsou tři body a ty máme,“ oddechl si prostějovský trenér Oldřich Machala.

Kdo vybojuje druhou ligu? Trojice největších adeptů na postup z MSFL!

Parádní obrat během 20 minut

Na dvacet bodů si polepšila také Kroměříž. Její zápase na půdě Rýmařova nabídl zajímavou podívanou okořeněnou devíti góly a parádním obratem. Hosté nezačali vůbec dobře a v 16. minutě prohrávali už 0:2. O chvíli později ale snížil kanonýr Silný a záložník Neubert následně během pouhých 16 minut nasázel hattrick. Poté se trefil ještě Okleštěk a Slavia po obratu vedla po prvním poločase 5:2! Po změně stran sice Rýmařov snížil, ale třígólové vedení vrátil hostům druhou trefou Silný, který má na kontě už 17 přesných zásahů a potvrdil roli nejlepšího střelce MSFL.

Stačilo pár minut a k dalšímu velkému překvapení došlo také v Mohelnici. Domácí dlouho vedli na Vyškovem o dva góly, ale střídající Studený nejprve v 70. minutě snížil a pět minut před koncem srovnal na 2:2. Sérii pěti výher ukončil Hlučín, který sice nad Líšní po prvním poločase vedl, ale nakonec prohrál 2:4.

MSFL, 14. kolo:
Otrokovice - Velké Meziříčí 2:0 (80. Dobeš, 87. Elekana, ČK: 68. Dolejš – M)
Hulín – Petřkovice 3:1 (33. Hradil, 42. Šrom, 49. Zlámal – 75. Latocha)
Uherský Brod – Valašské Meziříčí 2:1 (81. z pen. a 87. David – 78. Gregáň, ČK: 82. Michut – M)
HFK Olomouc – Prostějov 1:4 (65. Horka – 8. Fládr, 53. Sus, 71. Šteigl, 80. Kroupa z pen., ČK: 6. Řehák – H)
Rýmařov – Kroměříž 3:6 (2. Němec, 16. Kocúr, 55. Šupák – 21. a 77. Silný, 23., 33. a 39. Neubert, 41. Okleštěk, ČK: 90. Šupák – Krhut)
Mohelnice – Vyškov 2:2 (36. Vokoun, 38. Kotůlek – 70. z pen. a 85. Studený)
Hlučín – Líšeň 2:4 (22. Ságner, 74. Kraut – 50. Fall, 54. Pašek, 70. Frimmel, 72. Vintr)
Uničov – Hodonín 2:2 (10. Markovič, 32. Komenda – 6. a 18. Sasín)