Změna na čele MSFL! Velké Meziříčí potřetí v řadě padlo, novým lídrem je Prostějov

Moravskoslezská fotbalová liga má nového lídra. Trápení dlouho suverénního Velkého Meziříčí vygradovalo v 15. kole, kdy na svém hřišti podlehlo Rýmařovu a po třetí porážce v řadě přepustilo první místo Prostějovu. Ten naopak ukončil první polovinu soutěže domácí výhrou nad Otrokovicemi. Body v domácím prostředí nečekaně poztrácely také Vyškov a Kroměříž.

Velké Meziříčí se marně pokouší vrátit na vítěznou vlnu i kvůli nedisciplinovanosti svých hráčů. V Otrokovicích v oslabení po vyloučení opory Dolejše dostalo dva góly a prohrálo, podobný scénář se odehrál také tento víkend v duelu s Rýmařovem. V rozmezí pouhých pěti minut dostal Komínek dvě žluté karty a domácí šli už ve 24. minutě do deseti. Rýmařov v té době už vedl, v přesilovce přidal Dydowicz svoji druhou branku a hosté už vedení dovedli do vítězného konce. Nic na tom nezměnilo ani snížení Muchy v úplném závěru.

Suma sumárum, Velké Meziříčí prohrálo potřetí za sebou a v tabulce spadlo na druhou příčku. Další zaváhání dlouho suverénního lídra využil Prostějov, kterému proti Otrokovicím rovněž pomohlo brzké vyloučení. Přesilovku favorit v další tři góly a vyhrál hladce 4:0.

„Jsem spokojen hlavně s druhou půlí, kdy jsme splnili očekávání a mohli přidat ještě o nějaký ten gól navíc. Špatným řešením jsme se připravili o několik dobrých příležitostí. Za tři body určitě spokojenost, vyhráli jsme vysokým rozdílem,“ pochvaloval si prostějovský kouč Oldřich Machala. „Vyloučení Juráně bylo samozřejmě klíčovým momentem utkání, zvlášť když hrajete od dvacáté minuty oslabeni proti tak kvalitnímu týmu, jako je Prostějov. S takovou nabídkou si poradil,“ řekl trenér poražený Otrokovic Marek Sedlák.

I tady se hraje třetí liga! 5 nejhezčích stadionů v MSFL

Na půdě nováčka plály emoce

Tápající Velké Meziříčí mohla v tabulce MSFL přeskočit také Kroměříž, ovšem na svém hřišti opět za umělého osvětlení podlehla v dobré formě hrajícímu Hlučínu 1:2. Na trefu hostujícího Hudeczka stihl ještě do konce poločasu zareagovat Matoušek, když proměnil pokutový kop, ovšem na gól Jančíka ze 79. minuty už Hanácká Slavia odpověď nenašla a musela skousnout třetí domácí podzimní porážku.

Překvapivý výsledek se zrodil také ve Vyškovu, kam zamířil HFK Olomouc. Holický celek sice předchozí tři duely prohrál a přijel s vizitkou nejhoršího týmu soutěže, ovšem proti výběru kouče Jana Trousila se vytáhl. Čtvrtý tým tabulky obral po bezbrankové remíza o dva body.

I přes cenný bod ovšem zůstává HFK pod vedením velezkušeného kouče Leoše Kalvody poslední se dvoubodovou ztrátou na Mohelnici. Ta se propadla na 15. příčku po porážce na půdě nováčka z Valašského Meziříčí 1:2. Po utkání plály emoce, které vygradovaly červenou kartou pro hostujícího kapitána Kubu za urážlivé výroky na adresu rozhodčího. „Ty zmrde, sbal si prachy a jeď dom!“ křičel Kuba podle zápisu na sudího.

MSFL, 15. kolo:
Líšeň – Uničov 2:2 (22. Pašek, 57. Krška – 66. Krč z pen., 88. Nuc z pen.)
Petřkovice – Uherský Brod 2:0 (20. Holiš, 85. Leibl, ČK: 73. Hruboš – B)
Vyškov – HFK Olomouc 0:0
Prostějov – Otrokovice 4:0 (17. Machynek, 40. Rus, 56. Sus, 66. Šteigl, ČK: 22. Juráň – O)
Kroměříž – Hlučín 1:2 (40. Matoušek z pen. - 16. Hudeczek, 79. Jančík)
Valašské Meziříčí – Mohelnice 2:1 (34. Skwarczek, 71. Kebísek – 18. Fišara, ČK: Kuba – M)
Velké Meziříčí – Rýmařov 1:2 (88. Mucha – 14. a 64. Dydowicz, ČK: 24. Komínek – M)
Hodonín – Hulín 1:1 (67. Šturma – 24. Tureček)