Podzim v MSFL očima čísel: Gólů padalo dost, kdo bavil nejvíc? Hráli i 16letí kluci

Pojďme se ještě na chvíli ohlédnout za podzimní částí Moravskoslezské fotbalové ligy. Tentokrát ovšem nebudeme patnáct odehraných kol hodnotit s žádným hráčem ani trenérem, na první polovinu sezony se podíváme očima čísel. Dozvíte se lídry některých týmových i hráčských statistik či třeba to, který z týmů nastřílel na podzim nejvíce a naopak nejméně gólů.

425 – Přesně tolik gólů padlo ve 120 odehraných zápasech v podzimní části MSFL, v průměru tak viděli diváci přes 3,5 gólu na utkání.

159 – Střelci branek, kteří se postarali o výše zmíněnou porci branek.

255 – Právě taková byla průměrná návštěva na jeden podzimní zápas.

3301 – Tolik diváků si našlo cestu na sedm domácích zápasů Velkého Meziříčí, žádný z týmů se nemohl pochlubit vyšší domácí návštěvností.

41 – Věk nejstaršího hráče, který na podzim zasáhl alespoň do jednoho zápasu MSFL. Stal se jím David Levčík z Petřkovic, který kvůli rozsáhlé marodce naskočil na pár minut do duelu s Uničovem (0:2).

16 – Tolik bylo prostějovským Davidu Píchalovi s Adamem Marčíkem a Tomáši Kalužovi z Hlučína, když na podzim zasáhli do zápasů svých týmů. Jsou nejmladšími hráči, kteří na podzim v soutěži nastoupili.

6 – Nejvíce čistých kont vychytal z třetiligových brankářů prostějovský Filip Jícha, stačilo mu k tomu třináct odchytaných utkání.

17 – Počet gólů, které má na kontě nejlepší podzimní střelec MSFL Jan Silný z Kroměříže.

Nejlepší střelec MSFL z Hanácké Slavie: Mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů

33 – Tolik bodů má tým, který přezimuje na prvním místě tabulky – Prostějov.

40 – Nejvíc gólů ze všech týmů nastřílelo Velké Meziříčí, průměr tak činí přes 2,6 gólu na zápas.

15 – Naopak nejméně branek nasázel v patnácti podzimních kolech Uherský Brod, průměr jednoho gólu na utkání mu stačil k desáté příčce.

524 – Počet žlutých karet, které rozhodčí hráčům v podzimních zápasech rozdali.

22 – Tolik hráčů dostalo v první polovině sezony červenou kartu.

45 – Nejvíc žlutých karet ze všech účastníků MSFL inkasovali od rozhodčích hráči Líšně.

4 – Podzimním rekordmanem v počtu nasbíraných červených karet je pro změnu HFK Olomouc.

Nejatraktivnější zápasy v MSFL: Obrat z 0:2 na 5:2 za 20 minut i přestřelka jak na hokeji