Začala jarní část ČFL. Chrudim navýšila náskok na čele, Vyšehrad schytal další ránu

Zimní přestávka je definitivně u konce, o víkendu se o slovo opět přihlásila ČFL. Z programu úvodního jarního kola bylo odehráno šest zápasů, zbylé tři byly odloženy. Z týmů ze špičky tabulky se podařilo naplno bodovat vedoucí Chrudimi a třetím Zápům.

Vedoucí Chrudim připomínala na podzim dobře namazaný stroj, který postupně dostával na kolena jednoho soupeře za druhým. Fanoušci proto byli zvědaví, jak se bude svěřencům kouče Pavla Jirouska dařit v jarních odvetách. Vstup do druhé části soutěže jim v Ústí nad Orlicí vyšel na jedničku. Hrálo se sice na umělé trávě, hostům to ale nijak nevadilo. Do kabin šli s dvougólovým náskokem v zádech, po změně stran pak Rybička svojí druhou trefou pečetil výhru favorita 3:0.

Chrudim šla do jarních bojů se sedmibodovým náskokem na čele, po prvním jarním kole ho o další dva bodíky navýšila. Druhý Vltavín sice vedl na horké písecké půdě ještě osm minut před koncem 2:1, jenže pak zimní posila domácího celku Holý srovnal a poslal zápas do penaltového rozstřelu. Zatímco domácí byli stoprocentně úspěšní, za Pražany po Šípkovi selhal i kapitán Uvíra.

„Hráli jsme a prohrajeme, fotbal je o gólech, které jsme nedali. Prohráli jsme si to sami. Domácí mají dva body zaslouženě, byli při penaltách psychicky vyrovnanější. My jsme se zbytečně dohadovali místo toho, abychom se na penalty soustředili,“ zhodnotil utkání kouč Vltavínu Martin Frýdek. „Souhlasím s kolegou, že Vltavín nás později přehrával a rozhodující bylo, že nepřidal třetí branku. Moc šancí jsme ve druhé půli neměli, čekali jsme na jednu standardku a ta prostě přišla. Penalty jsou o štěstí a srovnané hlavě,“ kontroval jeho protějšek Rostislav Grossmann.

Startuje jarní část ČFL. Kdo bude hrát o postup a kdo o záchranu?

Daleko víc budou se vstupem do jarní části ČFL spokojení v Zápech. Malý klub za Prahou přes zimu výrazně posílil, když přivedl Tomáše Jablonského, který hrál ještě na podzim první ligu za brněnskou Zbrojovku. V Ústí nad Labem, kde se Zápy na umělce utkaly s Litoměřickem, ovšem svému novému týmu chyběl. I bez něj ale hosté potvrdili roli favorita a vyhráli 2:0 díky gólům ze závěrečné desetiminutovky.

Králův Dvůr s novým hlavním trenérem Tomášem Šilhavým měl na hřišti Převýšova mírnou převahu, góly ale stříleli jen domácí. Celek od Berouna mohou po porážce 0:3 ze čtvrté příčky sesadit Domažlice, jejichž zápas v Nymburku byl odložen. Vyšehrad vstupoval do jara s tím, že chce vylepšit nepovedený podzim. První zápas ale ambicióznímu celku nevyšel, ve Štěchovicích padl 0:2 a právě svému přemožiteli přenechal šesté místo v tabulce. A může být ještě hůř, Slavoj totiž může v tabulce po dohrávce v Jirnech přeskočit i Dobrovice.