Páník: Věřil jsem, že tu remízu urveme, ale domácí nasadili vlastní život, aby naše akce zastavili

Po slibném výsledku se Slováckem Baník opět jednou našel přemožitele. Tentokrát se o jeho skalp postaral Jablonec, který na svém hřišti vyhrál 2:1.

Severočechům skvěle vyšel vstup do utkání. Neuběhlo ještě ani 15 minut a už vedli 2:0. Baník se snažil oklepat, ale gólově se dokázal poprvé prosadit až deset minut před koncem, a to už bylo příliš pozdě.

„V první půli nám nezahráli ani průměrně čtyři hráči. Poztráceli jsme spoustu balonů a domácí toho využili a dali nám dvě branky. My jsme ty situace měli taky, bohužel jsme to nedohráli, domácí nám tam s nasazením života zablokovali asi pět takových situací,“ pravil prostřednictvím klubového webu trenér Páník, jehož nadšení před chystanou reprezentační pauzou značně opadlo.

Druhá půle přinesla větší aktivitu na míči ze strany hostí, přesto ani domácí úplně nevypadli ze hry a dokázali si vytvořit dvě dobré gólové příležitosti, které by mohly definitivně podkopat naděje Baníku. To se však nestalo, a tak se Páníkův soubor snažil i nadále najít recept ke změně skóre.

„Když pak ve druhé půli domácí neproměnili dvě velké šance, které měli, věřil jsem, že remízu urveme. Bohužel, dali jsme jen jeden gól, domácí dva, takže po zásluze vyhráli,“ doplňoval během pozápasového rozhovoru šéf ostravské lavičky.