Citizens zničili Burnley, Chelsea musela otáčet na hřišti Aston Villy

Třicátým kolem pokračuje nejvyšší anglická soutěž po svém restartu. V pátek bylo možné spatřit hned dva duely. V tom změřily síly Norwich se Southamptonem a nakonec se z výhry radovali hosté, kteří se střelecky prosadili hned ve třech případech. Přesnými zásahy svůj tým podpořili Ings, Armstrong a Redmond.

Tottenham na své půdě vyzval Manchester United. Slavný portugalský kouč José Mourinho se proti svému bývalému chlebodárci musel nakonec smířit jen s bodem, protože na trefu Bergwijna odpověděl devět minut před koncem Fernandes z penalty.

Na plný bodový zisk si brousil zoubky také Leicester, který udeřil až v 90. minutě díky přesné trefě Chilwella. Domácí Watford ale dokázal v nastaveném čase stav srovnat zásluhou Dawsona.

Nedařilo se ani londýnskému Arsenalu, který sice šel v Brightonu do vedení zásluhou Pepého, ale poté udeřili domácí. Nejprve srovnal stav Dunk a v nastaveném čase otočil Maupay.

V pondělí šel do akce Manchester City, který doma neměl problémy s Burnley a zvítězil 5:0. Dvěma brankami se blýskli Riyad Mahrez a Phil Foden, tu zbylou branku pak zaznamenal David Silva, pro něhož to byl jeden z posledních zápasů v dresu Manchesteru City.

Premier League - 30. kolo:

Norwich - Southampton 0:3 (49. Ings, 54. Armstrong, 79. Redmond)
Tottenham - Manchester United 1:1 (27. Bergwijn - 81. Fernandes z penalty)
Watford - Leicester 1:1 (90+3. Dawson - 90. Chilwell)
Brighton - Arsenal 2:1 (75. Dunk, 90+5. Maupay - 68. Pépé)
West Ham - Wolves 0:2 (73. Jiménez, 84. Neto)
Bournemouth - Crystal Palace 0:2 (12. Milivojević, 23. J. Ayew)
Newcastle - Sheffield United 3:0 (55. Saint-Maximin, 69. Ritchie, 78. Joelinton)
Aston Villa - Chelsea 1:2 (43. Hause - 60. Pulisic, 62. Giroud)
Liverpool - Everton 0:0
Manchester City - Burnley 5:0 (22. a 63. Foden, 43. a 45+3. Mahrez, 51. Silva)