Klusáček šance zahazujícímu Necidovi nic nevyčítá: Spíš si zaslouží pochvalu, takhle má útočník pracovat

I když byl zkušený forvard ve službách Bohemians Praha 1905 Tomáš Necid (31) proti Karviné (2:0) velmi blízko gólovému zásahu, i přes několik šancí se do střelecké listiny nezapsal.

Hlavní trenér nyní dvanáctých Klokanů Luděk Klusáček se však na něj nezlobil a naopak se ho zastal...

"Vyčítat mu to nebudu. Spíš si zaslouží pochvalu," nechal se slyšet blízký spolupracovník Ericha Brabce, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

A důvod? "Takhle má útočník pracovat, je potřeba příležitosti vytvářet a to, že se vše nepovede zakončit gólem, vůbec nevadí. Naším hlavním problémem v předchozích zápasech bylo, že šancí jsme měli hrozně málo, takže jednoznačně je to pozitivní," přidal kouč, jehož slova přinesl web idnes.cz.

Exreprezentant s minulostí v Rusku, Řecku, Turecku, Polsku i Nizozemsku zatím přetavil 17 startů za vršovickou značku ve tři přesné zásahy, které si připsal v utkáních proti Zbrojovce, Spartě a Pardubicím. Dohromady po svém návratu do českého prostředí strávil na hřištích 1022 minut čistého času.

Jinak ale potřebují Klokani v ofenzivě zabrat. Ve 23 duelech nastříleli jen 25 branek a to operuje v útoku i kmenový sparťanský hráč Matěj Pulkrab. "Těch příležitostí tam bylo hrozně moc, jen na začátku druhé půle jsme měli duel během tří minut rozhodnout, měli jsme tři možnosti. Místo toho jsme byli v nervozitě až do konce, nikdy nevíte, kdy vám ublíží nějaký nakopávaný balon," uzavřel čtyřiapadesátiletý šéf Jindřiška, Vacka, Květa a spol.

SCHUMACHER: KLUB MI NABÍDL, ABYCH ZŮSTAL. BYLO TO TĚŽKÉ, ALE ODMÍTL JSEM. V LÉTĚ PRO MĚ NASTANE NOVÁ KAPITOLA

Zdroj: idnes.cz