AC Milán loupilo na půdě Sassuola a nedovolilo Interu, aby jej v posledním kole obral o titul

Serie A se blíží do cílové rovinky, čtyřmi duely pokračuje poslední kolo, které již včera otevřel AS Řím s Turínem. Římané si poradili s Turínem a získali poslední tři body této sezóny. Ty jim stačí na to, aby se kvalifikovali do Evropské ligy. Lví podíl na jasné výhře měl Tammy Abraham, autor dvou branek.

Janov CFC prohrál v posledním zápase s Boloňou 0:1 a definitivně tak zpečetil svůj osud. Janovští v průběhu sezony doplatili na neschopnost vyhrávat zápasy a s pouhými čtyřmi výhrami na kontě je jejich sestup zasloužený. Nemilé loučení domácích fotbalistů s vlastními fanoušky způsobil jediným gólem zápasu v 66. minutě gambijský útočník Musa Barrow.

Duel mezi Laziem a Veronou vítěze nepoznal a skončil nerozhodně 3:3. Tým z hlavního města prohrával již o dvě branky, třemi trefami v řadě však vývoj utkání otočil ve svůj prospěch. Závěrečné slovo ale měli hosté, kteří díky brance Martina Hongly ze 76. minuty vybojovali alespoň remízu.

Fotbalisté Fiorentiny si díky výhře 2:0 nad Juventusem vybojovali účast v Konferenční lize, přičemž v pohárech se představí poprvé od roku 2017. Vítězný gól si připsal ghanský záložník Alfred Duncan, pro něhož se jednalo o teprve druhou trefu v sezoně.

špl v posledním kole pro Atalantu. Na svém domacím hřišti nestačila na hráče Empoli a prohrála 1:0. Hosté v průběhu utkání čelili velkému tlaku soupeře, přesto se mohli radovat z vítězství, které jim v 79. minutě vystřelil Slovinec Leo Štulac. Lombarďané tak ročník zakončili na osmé příčce a poprvé od roku 2016 budou v pohárech chybět.

Neapol na startu nedělního odpoledne nepustila Spezii ke slovu a po brankách Politana, Zielińskiho a Demmeho v první půli slavila výhru 3:0. Třetí místo v tabulce ji nemohl již nikdo uzmout, a tak se mohou pod Vesuvem těšit na Ligu mistrů.

Inter Milán doma exceloval proti Sampdorii. Po bezbrankové první půli otevřel skóre Perišič a poté přidal dva přesné zásahy Correa. Dvoubodové manko na lídra tabulky to však neodmazalo, neboť městský rival AC uspěl se Sassuolem stejným rozdílem. Mezi střelce se zapsali Giroud a Kessié.

Serie A, 38. kolo:

AS Řím - Turín FC 3:0
Branky: 33. a 42. (penalta) Abraham, 78. Pellegrini (penalta)

FC Janov - Bologna 0:1
Branky: 66. Barrow

Atalanta - Empoli 0:0

Fiorentina - Juventus 2:0
Branky: 45+1. Duncan, 90+2. Gonzalez (penalta)

Lazio - Verona 3:3
Branky: 16. Cabral, 29. Anderson, 62. Pedro – 6. Simeone, 14. Lasagna, 76. Hongla

Spezia - Neapol 0:3
Branky: 4. Politano, 25. Zieliński, 36. Demme

Inter - Sampdoria 3:0
Branky: 49. Perišić, 55. a 57. Correa

Sassuolo - AC Milán 0:3
Branky: 17. a 32. Giroud, 36. Kessié

Salernitana - Udinese 0:4
Branky: 6. Deulofeu, 34. Nestorovski, 42. Udogie, 57. Pereyra