Juventus přetlačil Arsenal, Villarreal přestřílel Neapol, Manchester City spasili De Bruyne s Haalandem

OBSAHUJE VIDEO

Klubový fotbal psal samozřejmě své další příběhy i v době, kdy se ještě bojovalo na mistrovství světa v Kataru. V akci bylo například pět zástupců Serie A či dva obři z Premier League.

Nynější lídr anglické ligy z Emirates Stadium před pár dny přehrál jak Olympique Lyon, tak AC Milán, nicméně na Juventus Turín už se mu před vlastním londýnským publikem vyzrát nepodařilo a podlehl mu 0:2. Stalo se tak však díky dvěma vlastním brankám, o které se na konci obou poločasů postarali Xhaka a Holding. Allegrim vedený třetí tým Serie A se tak v britské metropoli jednoznačně povzbudil do druhé poloviny sezony.

Druhý celek Premier League, který na ostrovech obhajuje primát, už byl na modré straně Manchesteru úspěšnější a španělskou Gironu udolal 2:0. Rozhodnuto bylo již po osmnácti minutách a v obou gólech měl prsty navrátilec ze světového šampionátu Kevin De Bruyne - jednou síť rozvlnil sám a ve druhém případě ji připravil spoluhráči Haalandovi. Josep Guardiola mimochodem sáhl jen ke čtyřem střídáním, s tím, že soupeř udělal o několik změn více.

Zajímavý střet nabídly i Neapol s Villarrealem. Vedoucí tým Serie A si nedávno poradil s Antalyasporem i Crystal Palace, ovšem na "Žlutou ponorku" už byl na stadionu Diega Armanda Maradony krátký. Za domácí se zapsali do střelecké listiny Osimhen a Kvaratskhelia, za deváté mužstvo LaLigy na Apeninském poloostrově postupně úřadovali Capoue, Jackson a Moreno.

Zatímco Betis Sevilla s Interem Milán remizoval 1:1, o což se v posledních šesti minutách postarali střelci Juanmi a Darmian, úplně stejný výsledek se zrodil také ve střetu Fiorentiny a Monaka, v jejichž barvách se prosadili Ranieri, respektive Boadu. Na těsný triumf proti Udinese pak dosáhl Athletic Bilbao, v jehož trikotu úřadoval v 86. minutě Williams.