Review: Southampton - Bournemouth. Tavernier rozhodl o tom, že Saints na body nedosáhli

Duel 33. kola Premier League mezi Southamptonem a Bournemouthem ovládli hosté, kteří zvítězili 1:0. Po bezbrankové první půli rozhodl v 50. minutě pátou trefou v sezoně Marcus Tavernier. Saints tak nenavázali na sérii tří vítězství v soutěžních duelech proti The Cherries a jejich sen o udržení se mezi anglickou elitou se pomalu, ale jistě rozplývá. Naopak nováček ligy bral plný počet bodů potřetí z posledních čtyř utkání a zaplul na 14. místo do výrazně klidnějších vod.

Southampton - Bournemouth 0:1

Branka: 50. Tavernier

Southampton, který v Premier League působí nepřetržitě od sezony 2012/13, prožíval dosud jedno velké utrpení. Již sedm zápasů čekají Saints v lize na výhru, a byť v předcházejícím kole obrali díky dobrému nástupu Arsenal, strachovali se alespoň o bod až do konce. Hosté z Bournemouthu tak chtěli situace lokálního rivala využít a vyšplhat tabulkou po jeho hřbetu. Sami se totiž pohybovali pouhých pět bodů nad sestupovou bažinou.

Theo Walcott si vypracoval úvodní šanci po individuální akci na pravé straně, jeho pokus ale neměl potřebnou razanci. Ve 13. minutě se k míči se značnou dávkou štěstí probojoval Adam Armstrong, ani on ale nedokázal prolomit bezbrankový stav. Míč namířil do tyčky, ten se poté odrazil do nohy Neta a následně odskákal na rohový kop. Na opačné straně se dostal do situace jeden na jednoho Dominic Solanke, který ale Alexe McCarthyho nepřekonal. Odkryté branky využil Matías Viňa, oslavy The Cherries však přerušil asistent rozhodčího, který odmával postavení mimo hru. Kreativní fotbal byl limitován silným deštěm, který se snášel na St. Mary’s Stadium a příznivci sledovali velmi fyzické utkání.

Po změně stran se Třešně vrátily na hrací plochu s jasným cílem překvapit Saints. A právě Bournemouth se ujal vedení po skvělé individuální akci Taverniera. Anglický záložník si vytvořil prostor ke střele nedaleko penaltového puntíku a nenápadnou přízemní střelou překvapil McCarthyho. Domácí se pokusili rychle odpovědět na zásah nováčka ligy, nepodařilo se jim ale vytvořit vyloženou příležitost. Jedinou kaňkou se pro Bournemouth stalo svalové zranění autora vítězné branky. Blízko k vyrovnávací trefě byli Saints až pár minut před koncem. Po standardní situaci nastal zmatek před brankou Neta, jeden z obránců se však zorientoval včas, aby zablokoval pokus domácích. Příznivci Svatých slavili v 89. minutě nekompromisní zakončení od břevna do brány Ché Adamse. Ani tato trefa však neplatila, protože skotský útočník se nacházel o velikost kopačky v postavení mimo hru.

Svatí nevyhráli ani po osmé v řadě a záchrana se jim zase vzdálila. V dalším kole pojedou 30. dubna do Newcastlu, zatímco The Cherries budou ve stejný den čelit doma Leedsu.