Review: Newcastle - Southampton. Ofenzivní neškodnost Strak zlomil žolík Wilson

Newcastle - Southampton 3:1

Branky: 55. a 81. Wilson, 79. vlastní Walcott - 41. Armstrong

Newcastle ve 34. kole Premier League otočil utkání s posledním Southamptonem, když na vlastním hřišti zvítězil 3:1. O úvodní gól se krátce před pauzou postaral hostující Stuart Armstrong, který se v nejvyšší anglické soutěži trefil po více než půl roce. Střelecký zmar prolomily Straky až po změně stran, kdy se dvěma trefami blýskl střídající Callum Wilson. Svatí tak poločasové vedení neudrželi a se šestibodovou ztrátou na záchranu se stále krčí na dně tabulky.

Newcastle ve výrazné části sezony zdobila pevná defenziva, to ale v posledních týdnech neplatilo. Pětkrát v řadě již neudržel čisté konto, kromě výbuchu s Aston Villou ho to však mrzelo pramálo, jelikož i přesto naplno bodoval. Cesta ke splnění snu v podobě kvalifikace do Ligy mistrů pokračovala přes poslední Southampton, který se v minulém kole sice radoval z pozdního vyrovnání proti Bournemouthu, to mu ovšem záhy zhatil videorozhodčí.

I přes několik příležitostí týmu ze St. Mary's byli od začátku duelu aktivnějšími černobílí, za které mohl po 10 minutách skórovat Bruno Guimaraes. Brazilský záložník se v pokutovém území dostal k odraženému míči, avšak příliš razantní střelou minul levou tyč soupeřovy brány. Tu navíc nedlouho poté orazítkoval po samostatném úniku Anthony Gordon. Nepřesnost v zakončení mohla Straky mrzet ještě více ve 41. minutě, kdy se po rychlém protiútoku a centru Kamaldeena Sulemany z bezprostřední blízkosti trefil Stuart Armstrong, který tak poslal hosty do překvapivého vedení.

Počátek druhého poločasu přinesl to, co Straky trápilo celou první půli. Domácí totiž zlepšili přesnost v zakončení a v 55. minutě se po přízemním centru Alexandera Isaka z gólu radoval střídající Wilson, který zkušeně prostřelil hostujícího brankáře. Tlak Toons po vstřelené brance pokračoval a zdálo se být otázkou času, než se domácí dostanou do vedení. V 74. minutě se Wilson prosadil znovu. Tentokrát to ale bylo z ofsajdu, a tak branka správně neplatila. O chvíli později už ale Svatým došly síly a v rozmezí dvou minut si nejprve vstřelil po rohovém kopu nešťastný vlastní gól Theo Walcott a následně Wilson obešel brankáře a zvýšil na konečných 3:1.

Také čtvrtý vzájemný duel sezony tak ovládl Newcastle. V příštím kole 7. května přivítá Arsenal, Southampton se o den později představí na hřišti Nottinghamu.